У Шмигаля хочуть зняти заборону на експорт українського лісу

У Кабміні не виключають скасування заборони на імпорт необробленої деревини, однак тільки в ЄС і тільки після того, як буде забезпечена прозорість на внутрішньому ринку. Про це заявив торговий представник України Тарас Качка в коментарі ЗМІ, передають Патріоти України.

За його словами, відповідний законопроект має бути прийнятий протягом півроку, про що були повідомлені європейські партнери. "Законопроект, який ми ставимо, це №4197-1. Це законопроект про ринок деревини. Логіка дуже проста: спочатку ми забезпечуємо прозорість на внутрішньому ринку, щоб не було підстав для маніпуляцій. У рамках цього законопроекту ми також розглянемо питання про зняття мораторію виключно для ЄС – у нас немає підстав знімати його для інших", – цитує Качку агентство "Інтерфакс".

Він зазначив, що торгівля з ЄС буде можлива тільки при прозорих механізмах. "Зараз у ЄС є дві ініціативи з контролю лісу – corporate due diligence, і можлива навіть заборона на імпорт необробленої сировини. Тому у них такий самий процес триває”, – сказав Качка, додавши, що Україна буде синхронізуватися в цьому питанні з ЄС.

Як відомо, у 2015 році в Україні був прийнятий закон, яким країна на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляка). У ЄС заявляли, що український мораторій на експорт лісу-кругляка суперечить Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Кому війна, а кому - прибутки: Ілон Маск удвічі збільшує вартість терміналів Starlink для України

середа, 30 листопад 2022, 10:38

Роздрібні ціни на комунікаційні пристрої Starlink в Україні зросли майже вдвічі після збоїв у роботі мобільних операторів внаслідок ракетної атаки Росії. Відтак - через погіршення мобільного зв'язку, зріс попит на супутниковий, зокрема на послугу інт...

Ядерний шантаж РФ: Кремль може використати ЗАЕС як елемент "торгів" із Заходом

середа, 30 листопад 2022, 7:03

Тобто росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС. 27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК "Енергоатому" Петр...