Мія Ле Тай, докторант Каліфорнійського університету в Ірвіні, покрила золоті нанодроти діоксидом марганцю та електролітним гелем, схожим на оргскло. Вона зробила це без будь-яких далекосяжних задумів — але результат вийшов неймовірним.
Студентка працювала в групі дослідників, які вивчали конструкцію нанопроводів у батареях. Вона знала, що дроти мають властивість ламатися через певну кількість циклів зарядки. Як правило, нанопроводи акумуляторів ноутбуків витримують близько 300−500 циклів.
Однак покривши зразок придуманим поспіхом складом, вона з подивом виявила щільну плівку. Майбутня вчена провела 10 тис. циклів зарядки і не помітила ознак зносу на пристрої.
Це виглядало багатообіцяюче, тому Тай запросила старших колег оцінити результат.
Група провела 200 тис. циклів зарядки протягом двох місяців, і тільки після цього констатувала, що винайдене випадково покриття почало втрачати свої властивості.
Вчені вважали, що цього запасу міцності вистачить на 400 років роботи апарату.
У майбутньому вони планують запропонувати винахід Тай для комерційного застосування. Очікується, що гелієві нанопроводи можна буде використовувати в акумуляторах смартфонів, ноутбуків та інших пристроїв.
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...