На тлі масового відтоку з РФ кваліфікованих кадрів після початку повномасштабного вторгнення в Україну російські компанії почали шукати через HeadHunter IT-фахівців у країнах Африки, повідомляють Патріоти України.
За даними ресурсу, серед них Зімбабве (збільшення вакансій у 17,6 раза), Камерун (в 11 разів), Кенія (в 10 разів), Алжир (у 7,6 раза), Уганда (уп’ятеро), Лівія (вчетверо) і Замбія (майже вдвічі).
Кремлівські пропагандисти пояснюють, що «за допомогою дешевших чорношкірих програмістів компанії збираються знизити високі зарплати у галузі». Зі свого боку The Moscow Times зазначають, що фахівці, які залишилися в РФ, ставляться до своїх африканських конкурентів доволі скептично, оскільки їхній рівень «нижчий, ніж у росіян». Водночас наймання таких співробітників обіцяє істотну економію.
«Економити компанії можуть дуже серйозно. Російські програмісти високого класу можуть отримувати від 700 тисяч рублів (близько $7,5 тисяч) на місяць. Африканські програмісти готові отримувати зарплату у чотири-п'ять разів нижчу», — повідомляють журналісти.
При цьому зазначається, що за своїми професійними якостями вони знаходяться на нижніх рівнях. «Їм було ліньки все робити самим, і вони частину завдань переделегували мені. Це були самоучки, у них не було профільної освіти, вони не закінчили навіть жодних курсів. За рівнем це були „джуніори“ і „міддли“. „Сеньйорів“ серед африканців майже немає», — розповів співробітник однієї з російських держкорпорацій, який працював раніше з програмістами з Камеруну.
За словами незалежного експерта з IT-ринків Вадима Плесського, кількість фахівців у цій сфері, які безповоротно виїхали з РФ після 2022 року, становить близько 170 тисяч осіб.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...