У сезоні-2025/2026 років очікується дефіцит українського жита, що неминуче призведе до подорожчання житнього хліба. Про це директор Спілки "Борошномели України" Родіон Рибчинський заявив в інтерв`ю Інтерфакс-Україна, передають Патріоти України.
"Із упевненістю можна сказати, що на 100% в сезоні-2025/26 буде дефіцит жита. Уже зараз в Україні частково переробляється польське жито, а хлібопекарні користуються балтійським житнім борошном. Це, на жаль, вже наші реалії", – сказав Рибчинський.
За словами очільника асоціації, причиною дефіциту жита є небажання українських сільгоспвиробників сіяти культуру, оскільки її врожайність на третину нижча, ніж у пшениці – до 40 ц/га, порівняно із 60 ц/га.
Крім того, раніше весь дефіцит жита на українському ринку покривався з Білорусі, що й призвело до скорочення обсягів виробництва жита в Україні – аграріям було складно конкурувати з білоруським імпортом. Водночас жито не належить до числа популярних експортних культур. Попит на жито є лише на внутрішньому ринку.
Рибчинський зауважив, що наразі ціна на жито значно зросла: якщо у 2024 року 1 тонна жита коштувала 6-7 тис. грн, то станом на травень 2025 року – 12-14 тис. грн.
Він пояснив, що це вплине на подорожчання житнього хліба.
"Наразі ціна українського житнього борошна – 18 тис. грн за тонну, з імпортної сировини – близько 20 тис. грн, тоді як торік у травні житнє борошно коштувало 10 тис. грн. Це не просто буде зростання ціни на житній хліб – багато виробників хлібобулочних виробів просто припинять його випікати", – попередив голова асоціації.
Очільник спілки "Борошномели України" спрогнозував, що 2025/2026 маркетинговий рік Україна проживе із дефіцитом жита і купуватиме його на зовнішніх ринках за європейськими цінами. Відтак у 2026/2027 МР, найімовірніше, сільгоспвиробники збільшать площі під житом, припустив Рибчинський.
Як відомо, розмір пенсії в Україні залежить від середньої зарплати по країні, власної зарплати пенсіонера та страхового стажу, передають Патріоти України. Для виходу на пенсію більшості українцям необхідно досягти пенсійного віку (60 років) та мати 35 ...
Долар залишається найпопулярнішою іноземною валютою в Україні — саме тому його часто підробляють, а фальшиві купюри не приймають ані банки, ані обмінники. Про це повідомило видання 24 Канал, передають Патріоти України. Де не варто купувати долари США: ...