Україна як пробатьківщина виноробства: Успішні служителі лози нашої країни розповіли про відродження давніх традицій нашої благословенної Богом землі

Україна має цілком пристойний пояс виноробства, котрий за сумарною характеристикою (ґрунтами, кліматичними особливостями) не поступається таким визнаних грандів як Угорщина, Молдова, Південна Африка. А втрачені за СРСР традиції відроджуються досить швидко

Україна посідає (несправедливо через людський, пострадянський фактор) 32-е місце за обсягами експорти вина у світі, зазначають Патріоти України. При цьому варто брати до уваги виноробні підприємства анексованого Криму, котрі за російських окупантів зазнали повторного геноциду, після непитущого реформатора Горбачова, хоча і при питущому Путіні, котрий неоднорозово прикладався до лічених пляшок унікальних старих кримських вин, котрі зберігалися в льохах українського Криму.

При вьому тому в Україні потенціал зростання значно вищий і вітчизняні виробники мають всі можливості, якщо не досягнути рівня Італії, Іспанії, або Франції, але зайняти свою нішу на теренах ЄС та світу.

Галузь зазнала сильного удару у зв’язку з окупацією Криму, адже левова частка виноградників та виноробень залишилася саме там. Втім, за останні чотири роки вітчизняні виробники вина зробили відчутний крок вперед, пов’язаний із лібералізацією законодавства та створення умов для розвитку виноробства. Так, у 2016-му році Верховна Рада скасувала ліцензію на оптову торгівлю для виробників, які виготовляють вино із власного винограду, яка коштувала 500 тис. грн на рік. Крім того у 2018-му році була спрощена процедура отримання ліцензії, як на виробництва вина, так і на реєстрацію малих винарень.

Зараз в Україні вже існують виноробні господарства, які не тільки виробляють якісне вино, але й мають власні торгові марки, запрошують на відвідини туристів, пропонують екскурсії виробництвом, тощо. Тож, насамперед, радимо нашим читачам та поціновувачам благородного напою відвідати та/або відкрити для себе наступні вітчизнянні виноробні та бренди, як:

1.Виноробне господарство князя Н.П. Трубецького. Виноградники площею 200 га розташовані на схилі Каховського водосховища. Тут вирощують аліготе, рислінг, каберне, мерло, совіньйон блан, шардоне, піно нуар, піно блан, пті вердо. Підприємству понад 120 років. Це єдине історичне шато України, яке відоме марочними винами “Оксамит України”, “Перлина степу”, “Наддніпрянське”.

2.Сімейна виноробня “Курінь” була заснована у 1992 році фермером Миколою Халупенком. На 40 гектарах власник вирощує десять сортів винограду, що дозволяє отримувати до двох десятків видів вин: шардоне, рислінг, ркацителі, іршаї олівер, мускат одеський, каберне, мерло, сапераві, трамінер рожевий. На виноробні щороку виготовляють 50-60 тисяч пляшок вина.

3. Виноробний комплекс “Шато “Чизай” в місті Берегове на Закарпатті у 2017-му році отримав гран-прі за біле десертне марочне вино “Троянда Карпат”, а ще чотири вина отримали золоті медалі на фестивалі Bukkaljai Borfesztival в Угорщині.

4. Виноробня сім’ї Петрових “V.Petrov” з Одещини займається виноробством з 1993 року, коли було створене фермерське господарство і закладені виноградники на 40 га. Виноробня позиціонує своє вино, як перше органічне в країні. Виноробня виробляє білі та червоні вина, а також три види граппи.

5. Виноробня “Бейкуш” розташована у Миколаївській області у селі Чорноморка. Господарство у 2010 році заснував Євген Шнейдеріс, який зацікавився виноробством у ЄС. Для найкращої якості вин бізнесмен зменшує врожайність лози (проводить зелений збір, прибирає зайві грона). На виноробні вирощують шардоне, піно нуар, сапераві, ркацителі, мерло, каберне та виробляють з нього до 30 тисячі пляшок вина на рік.

6. Вино “Колоніст” отримувало відзнаки на міжнародних конкурсах Іnternational Wine Challenge та Wine Premier Awards. Сама ж виноробня розташувалася у Придунайській Бессарабії, в селі Криничне. Родина Плачкових заснувала її у 2005 році.

7. Виноробня “Вина Гулієвих” у 1998-1999 роках висадила в Україні виноградники на 1 тис га. Рубен Гулієв був першим з династії Гулієвих, хто висадив виноград за межами Грузії. Продовжив справу сім’ї син Роберта Герберт. Саме вино розливається на заводі “Одесавинпром”. Протягом року винороб випускає близько 2 млн пляшок авторського вина.

8. У селі Холодна Балка Одеської області на 14 га вирощують мерло, каберне совіньйон, рислінг, мускат та виробляють вина під торговою маркою Don Alejandro Winery та Chateau de Grand Sud. Винарня відкрита для туристів за попереднім записом. Власник виноробні Олександр Шаповалов — послідовник напряму космодинаміки у виноробстві, що передбачає дбайливе ставлення до землі.

9. Виробництво вина Cotnar почалося у 1996 році у місті Берегове. Компанії належить завод первинного виноробства, де переробляють виноград та виготовляють вина, завод вторинного виноробства, де готову продукцію розливають у пляшки, сховища та дегустаційний зал на схилах виноградників в селі Мужієво. Потужність виробничих ліній — 35 млн пляшок на рік.

10. Француз Крістоф Лакарен заснував господарство “Маркіза де Лакарена”. Маркіз виготовляє вино за французькою традицією, використовує екологічний виноград, демонструє гостям шато і пригощає напоями.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...