Зміцнення гривні завдало удару по українській промисловості і може привести до локальної кризи в нашій країні. Таку думку висловив в інтерв'ю "Апострофу" економіст Олексій Кущ, передають Патріоти України.
За словами експерта, українські фінансово-промислові групи, які були зацікавлені в девальвації гривні за часів кризи, втратили вплив на політику Нацбанку і Міністерства фінансів.
"Зараз ситуація діаметрально протилежна ... Основні групи впливу - це лобі інвестиційних банкірів, які зацікавлені в максимальному зміцненні гривні. Тому що вони купують наші борги, номіновані в гривні облігації внутрішньої державної позики - і хочуть додати ще позитивної курсової різниці. Наприклад, вони купували ОВДП за курсом 28 грн / дол, а виводити хочуть за курсом 23 грн / дол. Тому зараз інша крайність - максимальне зміцнення гривні фактично знищує українську економіку ", - вважає Олексій Кущ.
Така ситуація, на думку експерта, може призвести до парадоксальної ситуації, коли світова криза не станеться, а у нас вона буде "рукотворною".
"Всі токсичні рішення уряду приймалися з розрахунком на те, що все можна буде списати на зовнішню кризу. Тому ми можемо опинитися в такій парадоксальній ситуації, весь світ "проскочить" повз кризу, а в Україні її створять - і ми будемо попереду планети всієї", - зауважив економіст.
В Україні похолодання призведе до відчутного подорожчання овочів. В першу чергу йдеться про огірки, помідори та перець. При тому різкого зростання цін очікувати не варто: частково проблеми з українським урожаєм компенсує імпортна продукція. Про це КИ...
Щоб отримувати підвищену пенсію, не обов'язково заробляти більше за середню заробітну плату по країні. Можна збільшувати розмір своєї майбутньої пенсії на 0,5%-0,75% щомісяця, продовжуючи працювати вже маючи право на відпочинок, передають Патріоти Укра...