Зміцнення гривні завдало удару по українській промисловості і може привести до локальної кризи в нашій країні. Таку думку висловив в інтерв'ю "Апострофу" економіст Олексій Кущ, передають Патріоти України.
За словами експерта, українські фінансово-промислові групи, які були зацікавлені в девальвації гривні за часів кризи, втратили вплив на політику Нацбанку і Міністерства фінансів.
"Зараз ситуація діаметрально протилежна ... Основні групи впливу - це лобі інвестиційних банкірів, які зацікавлені в максимальному зміцненні гривні. Тому що вони купують наші борги, номіновані в гривні облігації внутрішньої державної позики - і хочуть додати ще позитивної курсової різниці. Наприклад, вони купували ОВДП за курсом 28 грн / дол, а виводити хочуть за курсом 23 грн / дол. Тому зараз інша крайність - максимальне зміцнення гривні фактично знищує українську економіку ", - вважає Олексій Кущ.
Така ситуація, на думку експерта, може призвести до парадоксальної ситуації, коли світова криза не станеться, а у нас вона буде "рукотворною".
"Всі токсичні рішення уряду приймалися з розрахунком на те, що все можна буде списати на зовнішню кризу. Тому ми можемо опинитися в такій парадоксальній ситуації, весь світ "проскочить" повз кризу, а в Україні її створять - і ми будемо попереду планети всієї", - зауважив економіст.
Якщо вашій мамі або татові не вистачає страхового стажу для пенсії у 60 років - є спосіб допомогти. І так, докупити пенсійний стаж за батьків реально, - пояснили у Пенсійному фонді, передають Патріоти України. У 2025 році для виходу на пенсію в 60 рокі...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...