Українських біженців у Польщі ретельно перевіряють: Хто може втратити виплати

Українські сім'ї у Польщі мають право на отримання допомоги у розмірі 500 злотих (близько 4,1 тис. грн) на кожну дитину. Однак, при цьому українців перевіряють на законність отримання коштів. Найчастіше виплати забирають у тих, хто виїхав із країни, але продовжив отримувати допомогу. Як пише видання in-poland.com, якщо допомога надана незаконно, її потрібно повернути до бюджету, передають Патріоти України.

За законом, українці зобов'язані повідомляти Управління соцзахисту Польщі (ZUS) про те, що вони виїжджають з країни. Якщо повернутись протягом місяця, то виплату нададуть.

В українця можуть забрати допомогу, якщо:

  • його викликали до відділення ZUS, а він не з'явився протягом трьох днів;
  • із реєстру прикордонної служби з'явилася інформація про виїзд українця з Польщі;
  • треті особи повідомили урядовцям, що українець залишив Польщу.

ZUS має правило перевірити будь-якого отримувача допомоги (не лише українця). За правилами в української родини допомогу можуть забрати, якщо вони виїхали з країни більш як на місяць. Якщо українця викликали до відділення ZUS, а вони проігнорували виклик та протягом 3 днів не з'явилися, допомогу можуть забрати.

Зазначимо, натомість у Польщі розглядають можливість зовсім скасувати виплати з 2024-го. Наразі українці фактично користуються всіма перевагами громадян у країнах ЄС: безкоштовно мають доступ до освіти, медицини, отримують виплати, безкоштовне житло. без додаткових дозволів можуть працювати. Однак така допомога рано чи пізно закінчиться.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...