Українці навіть після підвищення тарифу на світло можуть платити вдвічі менше: Що зробити

В Україні з 1 червня вартість електроенергії зросла з 2,64 до 4,32 грн за 1 кВт*год. При цьому в українців залишається можливість при підключенні двозонного лічильника платити за струм вдвічі менше – 2,16 грн за 1 кВт*год. Такий пристрій обліку окупиться через 5 місяців.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Вартість електроенергії було переглянуто за рішенням Кабміну. Тариф діє з 1 червня та стосується всіх українців (незалежно від обсягів споживання).

Для цього необхідно встановити двозонний лічильник, а також подати заявку постачальнику електроенергії. Щоправда, через велике навантаження деякі клієнти, які подають заявки про підключення нічного тарифу, отримують відповідь із повідомленням, що їхня черга прийде лише у листопаді цього року. Проте така черга спостерігається далеко не у всіх містах.

Підключення нічного тарифу безкоштовне. Але при цьому українцеві доведеться придбати двозонний лічильник. Він коштує від 1,6 до 2,4 тис. грн. Така покупка скоро окупиться. Наприклад, якщо ви витрачаєте 250 кВт*год на місяць і половину струму споживатимете в нічний період, щомісяця ви зможете заощаджувати 460 грн на місяць. Вже за 5 місяців придбання лічильника окупиться.

Підвищення тарифів має збільшити надходження до бюджетів "Енергоатому" та "Укргідроенерго". Кошти витратить, зокрема, на відновлення після російських атак. При цьому на графіки відключення електроенергії розмір тарифів не може вплинути. На відновлення потрібно мільярди доларів і близько двох років.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...