Українці навіть після підвищення тарифу на світло можуть платити вдвічі менше: Що зробити

В Україні з 1 червня вартість електроенергії зросла з 2,64 до 4,32 грн за 1 кВт*год. При цьому в українців залишається можливість при підключенні двозонного лічильника платити за струм вдвічі менше – 2,16 грн за 1 кВт*год. Такий пристрій обліку окупиться через 5 місяців.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. Вартість електроенергії було переглянуто за рішенням Кабміну. Тариф діє з 1 червня та стосується всіх українців (незалежно від обсягів споживання).

Для цього необхідно встановити двозонний лічильник, а також подати заявку постачальнику електроенергії. Щоправда, через велике навантаження деякі клієнти, які подають заявки про підключення нічного тарифу, отримують відповідь із повідомленням, що їхня черга прийде лише у листопаді цього року. Проте така черга спостерігається далеко не у всіх містах.

Підключення нічного тарифу безкоштовне. Але при цьому українцеві доведеться придбати двозонний лічильник. Він коштує від 1,6 до 2,4 тис. грн. Така покупка скоро окупиться. Наприклад, якщо ви витрачаєте 250 кВт*год на місяць і половину струму споживатимете в нічний період, щомісяця ви зможете заощаджувати 460 грн на місяць. Вже за 5 місяців придбання лічильника окупиться.

Підвищення тарифів має збільшити надходження до бюджетів "Енергоатому" та "Укргідроенерго". Кошти витратить, зокрема, на відновлення після російських атак. При цьому на графіки відключення електроенергії розмір тарифів не може вплинути. На відновлення потрібно мільярди доларів і близько двох років.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...