Неприємний "сюрприз": Українці отримають додаткові платіжки за житло

Жителям України доведеться у 2021 році сплатити ще один податок - на житло. Квитанції на оплату цього податку повинні будуть відправити до 1 липня і з моменту отримання буде всього 60 днів на оплату. Про це йдеться в документі Податкового кодексу України, передають Патріоти України.

Податок на нерухомість буде виставлений за 2020 рік і заплатити його потрібно буде один раз.

Кому доведеться заплатити

Податок на житло потрібно буде сплатити тим, у кого квартира понад 60 квадратних метрів і будинок, площею понад 120 квадратних метрів. Тим, у кого житло меншого розміру - податок платити не потрібно.

Скільки доведеться заплатити

У кожному регіоні ставку може встановлювати місцева влада, але за законом вона не повинна перевищувати певні норми в розмірі 1,5% від мінімальної зарплати.

У 2020 році така ставка склала 62,5 гривні. У 2021 році сума буде більше – 70,8 гривні.

Квитанції власникам нерухомості повинні прийти до 1 липня 2021 року й оплатити її потрібно протягом 60 днів після отримання.

Які передбачені штрафи

За прострочення оплати податку на нерухомість передбачений штраф у розмірі 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів. Якщо прострочення складе понад 30 днів, то 20% від суми податку.

Хто звільнений від оплати податку на нерухомість

  • Багатодітні сім'ї
  • Діти-сироти
  • Діти-інваліди
  • Дитячий садок
  • Школа
  • Релігійні організації
  • Учасники ООС та їх сім'ї
  • Громадські організації інвалідів

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...

Вже не приховати: Російська економіка руйнується через війну, а Кремль бреше про стабільність, - Reuters

середа, 14 травень 2025, 16:30

Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику...