Українці активно користуються безготівковими операціями, виконуючи в середньому 90 транзакцій з платіжними картками та 41 кредитний переказ протягом півроку. Ця тенденція виходить за рамки країн Європи, переважаючи такі країни, як Франція та Німеччина. Така тенденція може сприяти підвищенню фінансової прозорості та створенню нових фінансових сервісів, передають Патріоти України.
Про це повідомив Національний банк України (НБУ). "Якщо порівняти ці показники з аналогічними показниками європейських країн, можна стверджувати, що безготівкові розрахунки в Україні доволі розвинуті", – йдеться у повідомленні.
За даними НБУ, українці протягом другого півріччя 2023 року здійснили понад 5 млрд безготівкових операцій. З них третина (1,7 млрд) – здійснювалася без використання платіжних карток. У той же час, значна частина коштів перераховувалася саме через кредитні перекази (57%), порівняно з 43%, які стосувалися безготівкових операцій з використанням платіжних карток.
Введення цього інструменту може сприяти зниженню витрат надавачів платіжних послуг і вартості платежів для користувачів, що відкриє нові можливості для створення інноваційних фінансових сервісів. "Наразі ми розробили формулу, яка сприятиме успішному впровадженню миттєвих платежів, основу якої становить забезпечення миттєвого виконання платіжних операцій (від 2 до 10 секунд)", – зазначив Поддєрьогін.
Пенсійний фонд України розповів про умови призначення пільгових пенсій. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Умови призначення пільгових пенсій визначені частинами 1 – 3 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України від 0...
В Україні посилять правила карткових переказів: з 1 червня з картки на картку без офіційного підтвердження заробітку можна буде перераховувати на 50 тис. грн менше, ніж зараз – до 100 тис. грн. Втім готуватись до нововведення самі банки радять уже зара...