Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат за рішенням суду. Це можливо у разі наявності боргів, які пенсіонер не в змозі погасити іншим чином. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції, передають Патріоти України.
"Заходами примусового виконання рішення суду у тому числі є звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію, інший дохід боржника. Утримання з таких виплат здійснюється у разі відсутності у боржника коштів на рахунках у банках або інших фінансових установах, відсутності або недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі сум, що підлягають стягненню, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів", – пояснили у відомстві.
У таких випадках суд приймає рішення про відрахування на покриття боргу частини пенсійних виплат протягом певного періоду до погашення заборгованості. Стягнути частину пенсії, наприклад, можуть через борги з комунальних послуг у разі звернення їхнього постачальника до суду.
Законом при цьому встановлено ліміти на стягнення, тобто відібрати всю суму пенсії у боржника не можуть. На покриття боргів передбачено відрахування не більше ніж 50% від розміру пенсії на:
За іншими видами стягнення забирати в рахунок оплати боргу можна не більше 20% від розміру пенсійних виплат. Розмір відрахувань розраховується із суми, що залишається після утримання всіх податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
В Україні діє обов'язкова повірка лічильників води, яка проводиться кожні чотири роки. Процедура необхідна для підтвердження точності та правильної роботи приладів обліку. На відміну від лічильників газу, де періодичну повірку завжди оплачує облгаз, за...
Європейська комісія (ЄК) зрештою нібито відкличе або ж поступово відмовиться від запропонованого проєкту бюджету Європейського союзу (ЄС) на 2 трильйони євро, передають Патріоти України з посиланням на прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, якого ци...