Українські пенсіонери ризикують втратити від 20% до 50% виплат за рішенням суду. Це можливо у разі наявності боргів, які пенсіонер не в змозі погасити іншим чином. Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства юстиції, передають Патріоти України.
"Заходами примусового виконання рішення суду у тому числі є звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію, інший дохід боржника. Утримання з таких виплат здійснюється у разі відсутності у боржника коштів на рахунках у банках або інших фінансових установах, відсутності або недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі сум, що підлягають стягненню, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів", – пояснили у відомстві.
У таких випадках суд приймає рішення про відрахування на покриття боргу частини пенсійних виплат протягом певного періоду до погашення заборгованості. Стягнути частину пенсії, наприклад, можуть через борги з комунальних послуг у разі звернення їхнього постачальника до суду.
Законом при цьому встановлено ліміти на стягнення, тобто відібрати всю суму пенсії у боржника не можуть. На покриття боргів передбачено відрахування не більше ніж 50% від розміру пенсії на:
За іншими видами стягнення забирати в рахунок оплати боргу можна не більше 20% від розміру пенсійних виплат. Розмір відрахувань розраховується із суми, що залишається після утримання всіх податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...