Українцям, які досягли 16-річчя, дозволили укладати договори з Пенсійним фондом та додатково сплачувати внески. Це дозволить збільшити розмір майбутньої пенсії. Крім того, у такий спосіб заробляти майбутню пенсію можуть ті, хто офіційно не працює, передають Патріоти України.
Про це йдеться у законопроєкті №7469, який 4 листопада ухвалили у другому читанні. Як ідеться у тексті документа, зараз укладати договори та сплачувати додаткові внески можуть ті українці, які нададуть довідку про відсутність офіційного працевлаштування.
У нових правилах передбачено, що всі українці віком від 16 років можуть додатково сплачувати внески до Пенсійного фонду. При цьому укласти договір можна через Дію, сплачувати будь-яку суму. За бажанням можна сплачувати внески не за себе, а за свого родича (або будь-якої іншої людини).
"Інформація про сплату внесків у систему персоніфікованого обліку формуватиметься Пенсійним фондом України автоматично за фактом зарахування коштів, про що буде передаватися повідомлення до особистого кабінету застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду", – йдеться в документі.
Зазначимо, надалі від розміру внесків залежить і розмір пенсії. Ті українці, які не сплачували внески щонайменше протягом 35 років, уже з 2027-го не зможуть виходити на заслужений відпочинок у 60 років. А ті, хто не має і 15 років стажу, взагалі залишаться без пенсій. На пенсію у 65 років зможуть претендувати українці, які мають від 15 до 25 років стажу.
Більшість українців регулярно здійснюють банківські перекази з картки на картку. Однак, згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються доходами і в багатьох випадках підлягають оподаткуванню. Який розмір податку на карткові перекази, передають ...
Українські пенсіонери зобов'язані впродовж 10 днів після низки змін повідомити про них Пенсійний фонд. Наприклад, працевлаштування чи звільнення з роботи. Без такого повідомлення може бути виплачена зайва сума, яку потім зобов'яжуть повернути в бюджет ...