Українцям підготували підвищення тарифів на воду: Чи є це рішення є обґрунтованим і як платити менше

Українцям, як і раніше, готують підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення. Зростання цін уже планували на 1 січня, потім 1 березня і ще на 1 червня. Наразі засідання профільної нацкомісії (НКРЕКП) з цього питання призначено на 14 червня. У результаті у великих містах вартість води може зрости в середньому на 30%, передають Патріоти України.

Як повідомляли в НКРЕКП, зростання тарифів є не лише вимогою законодавства, а й "терміновою необхідністю з економічної та технічної точки зору". У невеликих населених пунктах вода дорожчає ще з кінця 2022 року – за рішенням місцевої влади, оскільки їм не потрібна згода НКРЕКП.

Передбачається, що ціни на холодну воду зростуть у всіх регіонах, але підвищення не буде скрізь однаковим. Конкретний тариф на воду залежить від місця розташування населеного пункту, кількості споживачів, розгалуженості мережі та інших факторів.

Тарифи зміняться для 35 водоканалів. Старі тарифи залишаться лише у Херсонській, Миколаївській та Харківській областях.

У НКРЕКП наголошували: на зміну тарифів вплинуло зменшення обсягів реалізації, які були враховані у чинних тарифах. Зокрема, на 2,03 млн куб, або на 10,43%, із централізованого водопостачання та на 1,3 млн кубів (7,48%) централізованого водовідведення.

Крім того, на 12-13% зросли витрати водоканалів на електроенергію. На 20-29% збільшились і витрати на оплату праці.

Минулого разу тарифи на воду переглядали майже півтора року тому. Останнє підвищення відбулося у грудні 2021 року.

Як платити за воду менше

Закривайте воду, якщо не користуйтеся нею. Під час того, як ви миєте голову, вмиваєтеся, голитеся, закривайте воду. Це має стати корисною звичкою. Найкраще використовувати змішувач у вигляді ручки, а не двох кранів (так легко регулювати температуру).

Вчасно ремонтуйте сантехніку. Навіть якщо з крана трохи капає вода, за місяць такими краплями може накопичитися ціла ванна кімната.

Краще приймати душ, а не ванну. Це дозволить заощаджувати воду. Також не варто просто так виливати воду. Відкривайте кран, щоб намочити тіло і змити мило.

Для зберігання води під час миття посуду слід встановити подвійну раковину. Тоді можна мити посуд в одній частині, а полоскати – в іншій.

Не рекомендується розморожувати продукти м'ясо, рибу під струменем. Це не тільки марна витрата води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.

Потрібно перекривати вентиль для води, якщо приміщення залишають на кілька днів. На кранах також можна встановити спеціальний пристрій, який уповільнює напір (аератор).

Особливі категорії: Хто з українців може не платити за комуналку

понеділок, 20 січень 2025, 9:08

В Україні деякі пенсіонери мають повну знижку на оплату житлово-комунальних послуг. Це стосується жителів сільської місцевості. Втім, не всіх. Про це йдеться в повідомленні Пенсійного фонду України, передають Патріоти України. Пенсіонерів, які до пенсі...

Розмір майбутньої пенсії можна збільшити: Українцям пояснили, що для цього потрібно

понеділок, 20 січень 2025, 8:58

Цього року в Україні має запрацювати пенсійна реформа. А вже з 1 січня у частини українських пенсіонерів пенсія збільшиться на 2300 грн. Але отримувати більшу пенсію можуть всі без винятку пенсіонери, не тільки «чорнобильці». Про це нагадали у головном...