Українцям платитимуть за купівлю вітчизняних товарів: Що варто знати

Мінекономіки та Mastercard підписали Меморандум про співпрацю - у рамках реалізації політики "Зроблено в Україні". За цією програмою, люди отримуватимуть кешбек за купівлю деяких видів вітчизняної продукції та оплату послуги, передають Патріоти України.

Про підписання меморандуму повідомили у самому міністерстві. Там зазначили: співпраця передбачає підтримку малого та середнього бізнесу – "у тому числі щодо вдосконалення цифрових процесів ведення бізнесу". А крім того:

  • "експертне та технологічне партнерство щодо реалізації програми національного кешбеку на українські товари";
  • підтримку комунікаційних кампаній Мінекономіки для малих та середніх підприємств з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності.

"Державна політика "Зроблено в Україні" спрямована на підтримку підприємців, на надання їм можливості розвиватись через різні урядові програми. А також через стимулювання попиту на вітчизняну продукцію й послуги всередині країни та за її межами", – йдеться у повідомленні.

На що українцям дозволять витрачати гроші

Раніше заступниця міністра економіки Надія Бігун повідомила, що анонсована президентом України Володимиром Зеленським програма "Купляй українське" працюватиме за принципом "ковидної тисячі" – коли українці отримували виплату за вакцинацію. Витратити ж гроші можна буде на чітко визначене коло позицій – ті ж товари українських виробників.

"Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари "Зроблено в Україні". Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку", – йдеться у повідомленні.

Сам же Зеленський, анонсуючи раніше програму, пояснив, що метою є підтримка українського бізнесу та економіки загалом. "Щоб українські гроші залишилися в Україні та працювали в Україні", – зазначив президент.

При цьому передбачається, що платформа "Зроблено в Україні" включатиме й інші ініціативи. Зокрема:

  • державні гранти, кредити;
  • стимулювання виробництва та попиту;
  • допомога бізнесу на зовнішніх ринках.

В Україні планують змінити механізм оформлення соцвиплат: Ось чого очікувати

вівторок, 28 травень 2024, 16:47

В Україні планують спростити процедуру оформлення соціальної допомоги та пенсій, щоб це можна було зробити у будь-якому банківському відділенні або через онлайн-банкінг. Це нововведення значно підвищить зручність та ефективність надання соціальних посл...

Нові тарифи, субсидії та пенсії в Україні? Чи чекати на зміни з 1 червня

вівторок, 28 травень 2024, 10:59

У червні подорожчає електроенергія для бізнесу, але й побутовим споживачам треба готуватися до підвищення тарифів найближчим часом. Окремі категорії отримувачів субсидій протягом наступного місяця мають звернутися до ПФУ за продовженням допомоги. Працю...