Переселенцям почали виплачувати кошти на придбання житла в рамках програми єВідновлення, і вже понад 100 млн гривень було направлено на перші 63 угоди. Також вже понад 14,5 тисяч родин отримали житлові сертифікати на суму близько 22 мільярдів гривень, передають Патріоти України.
Про це OBOZ.UA повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. "Станом на 16 лютого, житлові сертифікати на загальну суму у 4,3 млрд гривень отримали майже 3,5 тис українських переселенців. Перші родини нарешті почали здійснювати угоди, і очікуємо оплату за угодами купівлі-продажу 63 власників сертифікатів", –зазначила вона.
Загалом, на цей момент понад 14,5 тисяч родин отримали житлові сертифікати на суму близько 22 мільярдів гривень, і понад 5 тисяч родин вже придбали житло на суму 10 мільярдів гривень. "Ми постійно працюємо над пошуком додаткового фінансування для потреб програми. Банк розвитку Ради Європи погодився виділити на це 100 млн євро у поточному році", – підкреслила Шуляк.
Це підтверджує, що міжнародні партнери довіряють прозорості та ефективності цієї ініціативи. Завдяки фінансуванню від міжнародних банків, вдалося забезпечити додаткові 11 мільярдів гривень на підтримку програми. Попри деякі труднощі, програма продовжує підтримувати тих, хто найбільше цього потребує.
Наприкінці жовтня 2024 року Верховна Рада ухвалила важливий законопроєкт, що передбачає всеукраїнську інвентаризацію нерухомості. Це дозволить створити публічну інтерактивну карту, яка міститиме інформацію про придатне для проживання житло. Як зазначила Шуляк, "цей процес вже розпочато, і інвентаризація триває по всій Україні."
Додатково варто згадати, що проблема з доступом до програми для переселенців з тимчасово окупованих територій залишає потребу в подальших змінах законодавства, адже наразі програма не поширюється на цю категорію осіб. "Виділення коштів - це прекрасно. Але переселенці зі сходу України, з Херсонщини, Миколаївщини і Запорізької області, тобто з територій, які наразі знаходяться у тимчасовій окупації, ними скористатися не можуть, оскільки єВідновлення на них не розповсюджується. Тобто, з одного боку, кошти на програму для ВПО є, з іншого - вони для них недоступні", – підсумувала Шуляк.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...