Українцям пропонують погасити комунальні борги та погрожують не розпочати опалювальний сезон: Що робити

В Україні комунальні підприємства розіслали повідомлення, що у разі наявності заборгованості є ризик, що опалювальний сезон так і не розпочнеться. Для оплати пропонують підписати договір реструктуризації: він передбачає, що сім'ї будуть віддавати за комуналку та борг до 25% свого доходу, передають Патріоти України.

Як пише Фокус, в одному з таких будинків сукупна сума боргу на вересень 2022 року склала близько 130 тис. грн. Заборгованість накопичили лише кілька квартир – менше ніж 10% від загальної кількості. Боржникам ЖБК пропонує піти на компроміс – укласти договір реструктуризації боргу. Однак із жителями, які залишили Київ після початку російського вторгнення, зв'язок втрачено. А є й такі, які збирали борги не один рік, і на діалог вони, на жаль, не готові.

Глава ЖБК попереджає, що якщо до кінця місяця боржники не погасять борг або відмовляться від реструктуризації, йому доведеться підписати договір із Центром комунального сервісу про стягнення боргу через суд. Ймовірно, йдеться про підписання договору реструктуризації заборгованості за наявності відкритої справи, яка перебуває на стадії судового розгляду.

Як вихід із ситуації, українське правове поле пропонує боржникам за житлово-комунальні послуги реструктуризацію. Як уточнює Оксана Продан, радниця голови Асоціації міст України з муніципальних питань згідно із законом 554-IV заборгованість за житлово-комунальні послуги реструктуризується терміном до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

Для цього громадяни укладають із постачальниками житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну оплату нинішніх платежів. Зокрема, як зазначає Ігор Ясько, керуючий партнер ЮК Winner, якщо у споживача виникла заборгованість за договором постачання природного газу за домовленістю сторін — постачальника та споживача — є можливість встановити графік погашення заборгованості, який оформляється додатком або окремим договором про реструктуризацію.

Тарифна прірва. Чому Україні доведеться підвищити тарифи на газ та електроенергію У період погашення боргу загальна сума платежу не повинна перевищувати 25% доходів, які визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян та 20% для пенсіонерів та інших отримувачів соцдопомоги.

Просто їм так простіше: Польські фермери знов блокують український кордон. І знов не через українську конкуренцію (відео)

субота, 23 листопад 2024, 18:41

Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...