Українцям з інвалідністю влаштують перевірки: Стало відомо, кого можуть позбавити пенсії

Після гучних скандалів з чиновниками МСЕК з великими статками, отриманими за сприяння у оформленні громадянами інвалідностей, та прокурорами, у яких масово стали виявляти інвалідність, в МОЗ реформують систему медико-соціальних експертних комісій, передають Патріоти України.

В МОЗ заявили про підготовку проєкту закону, який наразі схвалив уряд і який направлять до парламенту.

Планується, що з 1 січня 2025 року замість МСЕК оцінюванням здоров'я займатимуться лікарі-практики на базі потужних кластерних і надкластерних багатопрофільних лікарень. Систему обіцяють зробити «зручною та цифровізованою, що зробить її прозорою та мінімізує корупційні ризики».

Фінансувати оцінювання в лікарнях буде Національна служба здоров’я України у межах укладених договорів із формуванням чітких вимог і контролем їх дотримання.

Без змін планують залишити встановлення статусу людини з інвалідністю та соціальні гарантії; статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи (за винятком перевірки рішень, зокрема за кримінальними провадженнями); медико-соціальну експертизу для дітей.

Як і раніше, люди з інвалідністю мають періодично проходити обстеження, підтверджуючи свою групу. Комусь її підтверджують чи змінюють, а комусь можуть і скасувати. Про те, що може бути підставою для скасування і у яких випадках інвалідність призначають довічно, «24 каналу» розповів адвокат Ігор Ясько.

«Група інвалідності може бути призначена довічно у випадках захворювань, які є стабільними або невиліковними і не підлягають подальшому лікуванню чи реабілітації. Довічна інвалідність надається, коли стан здоров’я людини не змінюється та потребує постійного медичного та соціального забезпечення», — зазначив він.

Мінімальний ризик втратити інвалідність, на його переконання, є для військовослужбовців, людей з інвалідністю I групи, осіб з інвалідністю з дитинства. А ось до тих, хто набув інвалідність з моменту початку російського вторгнення в Україну, під час перевірки можуть виявляти особливу увагу, аби перевірити правильність поставленого діагнозу. Адже в Україні фіксується багато випадків, коли діагнози, на основі яких встановлювали групу інвалідності, були сфальшовані. Таким чином, зокрема, військовозобов'язані уникали мобілізації та на законних засадах виїжджали за кордон.

Втім, є й інші причини скасування статусу інвалідності. Так, за словами адвокатки Олени Воронкової, це може бути пов'язаним зі зменшенням ступеня захворювання чи відсутність підстав для встановлення інвалідності внаслідок набуття певного захворювання.

Зарплата в Україні зросла більш ніж на 20%, але не у всіх: Хто отримує найбільше

понеділок, 9 грудень 2024, 10:28

Середня зарплата штатних працівників в Україні зросла за січень-жовтень 2024 року на 22,2% до 20 592 гривень. Фінансистами та айтішникам платять значно більше, передають Патріоти України з посиланням на Державну службу статистики (Держстат). За даними...

Українські товари можуть стати дорожчими за імпортні: Експерти пояснили, в чому причина

понеділок, 9 грудень 2024, 8:23

Підвищення податків в Україні може призвести до того, що українські товари стануть дорожчими за імпортні, створюючи несприятливі умови для вітчизняних виробників. Наслідки цього рішення вже відчуваються у вигляді зростання цін та інфляційного тиску, як...