В Україні неоплата комунальних послуг може призвести до виселення боржника з квартири, розповів адвокат і кандидат юридичних наук Денис Головін. Як підкреслив він в інтерв'ю Фактам, великі борги по комуналці можуть закінчитися для власника нерухомості примусовим продажем його житла, передають Патріоти України.
Адвокат каже, що якщо сума заборгованості боржника за ЖКП перевищила 20 мінімальних зарплат (120 тисяч грн.), виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт.
У разі відмови боржника виконувати рішення суду або відсутності у нього доходів, іншого рухомого або нерухомого майна, арештоване майно в подальшому може бути продано.
На таку крайню міру можуть піти лише при відсутності у боржника достатніх коштів або рухомого майна. В першу чергу при стягненні звертається увага на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. І в останню чергу - на житловий будинок або квартиру, де він фактично проживає.
Надавач послуг, якому заборгував споживач, спочатку звертається до суду для видачі судового наказу або в порядку позовного провадження. Після цього підприємство звертається до державної виконавчої служби або до приватного виконавця, які і починають примусове стягнення боргу, зокрема, шляхом накладення арешту на майно.
Примусове стягнення боргу за житлово-комунальні послуги після відповідного рішення суду або судового наказу здійснює державний або приватний виконавець, підкреслив Головін.
Юрист уточнив, що не можна заарештувати квадратні метри, якщо у людини:
Заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг (ЖКП) на кінець червня 2021 року зменшилася на 3,6% порівняно з травнем – до 66,4 млрд грн., повідомляє Державна служба статистики України.
Деякі українські громадяни скаржаться на затягування призначення і виплати військових пенсій. Так, документи з Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Пенсійний фонд України (ПФУ) розглядає з січня 2025 року. Про це йд...
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...