Дзержинський районний суд Харкова зобов'язав боржника з комуналки заплатити "Харківським тепломережам" 61,9 тис. грн боргу. Крім того, додатково 8,4 тис. грн. доведеться заплатити для компенсації інфляції, ще 1.3 тис. грн. - 3% річних у вигляді пені. У сумі - 9,7 тис. грн "штрафа". Про це йдеться у рішенні суду, передають Патріоти України.
Рішення ухвалено у листопаді 2023-го, проте при цьому у суді стягнули борг за період 01.11.2016 до 31.01.2022 (до моменту повномасштабної війни). Наразі пеня боржникам не нараховується. Проте до повномасштабної війни українці мали платити і компенсацію інфляції, і пеню. Оскільки борг стягнувся за період до лютого 2022-го, суд погодився з такою вимогою.
"Харківські теплові мережі" до суду подали лише у серпні 2023-го. Тоді було ухвалено рішення розглядати справу за спрощеною процедурою. Рішення ухвалили за три місяці. Окрім боргу, пені та компенсації інфляції боржнику також доведеться відшкодувати судовий збір.
Отже, при сумі боргу 61 910 грн, заплатити в результаті боржнику доведеться заплатити 74 339 грн. Тобто, сума боргу зросла на 12,4 тис. грн. Далі згідно із законом судове рішення або буде добровільно виконано, або направлено до виконавчої служби.
Виконавча служба має право накласти арешт на майно, стягнути в борг особисту техніку, речі. Крім того, згідно із законом, банки зобов'язані після звернення судового виконавця блокувати рахунки українців. Блокування відбувається доти, доки не буде сплачено борг.
Якщо боржник неспроможна заплатити весь борг відразу, він може виплачувати борг частинами. Однак найкращий варіант для боржника: підписати угоду про реструктуризацію боргу та його виплату частинами ще до звернення до суду.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...