Україну наводнили старі іномарки - власникам таких авто загрожує новий податок

Незважаючи на плани чиновників ввести утилізаційний збір для старих авто, тільки за вересень в Україні зареєстрували 54,3 тис. уживаних легковиків. Усі ці машини ввезли в країну з-за кордону, зазначають Патріоти України.

Загалом 85% усіх авто, які потрапляють до України, – вживані. Для електрокарів відсоток ще вищий – 88%. Власникам таких автомобілів у майбутньому загрожує сплата нового податку – по 3-6 тис. грн.

Якщо порівняти обсяги закупівлі імпортного "секонд-хенду" з торішніми, то вони зросли в 1,5 раза, свідчать дані аналітиків асоціації "Укравтопром". Усього з початку року до України ввезли 355,6 тис. старих автомобілів. Цей показник за рік виріс на 47%. Окрім того, це означає, що вживані авто купують в 4,7 раза частіше, ніж нові.

Практично весь авторинок України – це іномарки. Тому статистика реєстрацій іноземних авто досить чітко демонструє ситуацію, що склалася. За підрахунками Федерації роботодавців автомобільної галузі, середній вік машини в Україні становить 22,7 року.Через це почали бити на сполох екологи. Державна екоінспекція пояснила: старі авто служать недовго, а після закінчення терміну експлуатації їх просто кидають на звалищах і у дворах. Це небезпечно для навколишнього середовища – ґрунт забруднюється свинцем, іржею, відпрацьованими мастилами. І що старше авто, то більше шкоди від нього.

Наразі тільки 5% автовласників віддають машини на утилізацію. В майбутньому це хочуть змінити. Але безкоштовно утилізувати автомобілі ніхто не буде – кожному автовласнику доведеться заплатити 100-200 євро (3-6 тис. грн) за цю послугу.

Гава Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, якщо частину деталей авто ще можна використовувати повторно, власнику можуть виплатити компенсацію.

Крім того, екологи сподіваються, що новий податок відвадить українців від покупки "автомотлоху". Адже поки такі машини ще на ходу, вони забруднюють повітря сильніше за нові автомобілі. Але, з огляду нарівень життя українців, це навряд чи спрацює. Якщо уявити, що покупець накопичує на нове авто з мінімальної зарплати, то вийде, що в Україні це займе майже 40 років, у той час, як у країнах Європи – близько п'яти.

В результаті старими машинами володіють ті українці, у яких немає коштів на придбання нового авто. І якщо податок на утилізацію зачепить тільки їх, це може боляче вдарити по гаманцях тих, хто бідніший.

Розробники позиціонують свою технологію як екологічний прорив: У США навчилися виробляти авіапаливо з коров’ячого гною

понеділок, 22 червень 2026, 18:39

Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...

Трамп промахнувся: Санкції США лише прискорили технологічний стрибок Китаю, - The Economist

понеділок, 22 червень 2026, 16:56

Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...