Україну наводнили старі іномарки - власникам таких авто загрожує новий податок

Незважаючи на плани чиновників ввести утилізаційний збір для старих авто, тільки за вересень в Україні зареєстрували 54,3 тис. уживаних легковиків. Усі ці машини ввезли в країну з-за кордону, зазначають Патріоти України.

Загалом 85% усіх авто, які потрапляють до України, – вживані. Для електрокарів відсоток ще вищий – 88%. Власникам таких автомобілів у майбутньому загрожує сплата нового податку – по 3-6 тис. грн.

Якщо порівняти обсяги закупівлі імпортного "секонд-хенду" з торішніми, то вони зросли в 1,5 раза, свідчать дані аналітиків асоціації "Укравтопром". Усього з початку року до України ввезли 355,6 тис. старих автомобілів. Цей показник за рік виріс на 47%. Окрім того, це означає, що вживані авто купують в 4,7 раза частіше, ніж нові.

Практично весь авторинок України – це іномарки. Тому статистика реєстрацій іноземних авто досить чітко демонструє ситуацію, що склалася. За підрахунками Федерації роботодавців автомобільної галузі, середній вік машини в Україні становить 22,7 року.Через це почали бити на сполох екологи. Державна екоінспекція пояснила: старі авто служать недовго, а після закінчення терміну експлуатації їх просто кидають на звалищах і у дворах. Це небезпечно для навколишнього середовища – ґрунт забруднюється свинцем, іржею, відпрацьованими мастилами. І що старше авто, то більше шкоди від нього.

Наразі тільки 5% автовласників віддають машини на утилізацію. В майбутньому це хочуть змінити. Але безкоштовно утилізувати автомобілі ніхто не буде – кожному автовласнику доведеться заплатити 100-200 євро (3-6 тис. грн) за цю послугу.

Гава Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко, якщо частину деталей авто ще можна використовувати повторно, власнику можуть виплатити компенсацію.

Крім того, екологи сподіваються, що новий податок відвадить українців від покупки "автомотлоху". Адже поки такі машини ще на ходу, вони забруднюють повітря сильніше за нові автомобілі. Але, з огляду нарівень життя українців, це навряд чи спрацює. Якщо уявити, що покупець накопичує на нове авто з мінімальної зарплати, то вийде, що в Україні це займе майже 40 років, у той час, як у країнах Європи – близько п'яти.

В результаті старими машинами володіють ті українці, у яких немає коштів на придбання нового авто. І якщо податок на утилізацію зачепить тільки їх, це може боляче вдарити по гаманцях тих, хто бідніший.

Контрабандистів призначатиме так само, як і олігархів: Зеленський хоче давати 20 років за контрабанду – Данілов

субота, 16 жовтень 2021, 0:06

Перший етап боротьби з контрабандою через санкції РНБО показав, що чорний ринок зачистили лише від непідконтрольних банковій контрабандистів, наголошують критики. - Поле зачистили для наближених для "найвеличнішого лідера сучасності". Президент Володим...

"Залишили Україну на милість Путіна": Віцеміністр МЗС Литви попередив ЄС про небезпеку "Північного потоку - 2"

п’ятниця, 15 жовтень 2021, 21:45

Російський газопровід "Північний потік - 2" - це велика небезпека для Європи в цілому і України зокрема. Таке попередження зробив віце-міністр закордонних справ Литви Мантас Адоменас в ексклюзивному інтерв'ю Newsweek, передають Патріоти України. "Півні...