Україну завалили сиром з ЄС: Що відбувається і чому з ринку витісняють місцевих виробників

На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних виробників України, представники галузі заявили на нараді із заступником міністра економіки Андрієм Телюпою, передають Патріоти України.

За їхніми даними у І кварталі року імпорт сиру порівняно з минулим роком зріс в середньому на 25%, а деяких сирів і на 30%, хоча від початку квітня цей показник трохи знизився (на 7%).

З огляду на війну в країні, відсутність державної підтримки та субсидіювання молочної галузі в Європейському Союзу, вітчизняним сироварам важко конкурувати з продукцією своїх колег з ЄС. При цьому в багатьох регіонах сирзаводи є основними роботодавцями та джерелом наповнення місцевих бюджетів.

"Конкуренція створює здорові стимули до розвитку, але умови для учасників мають бути рівними. Щоб конкурувати, вітчизняні сиророби можуть забезпечити якість та достойний асортимент, а про те, щоб умови для виробництва і торгівлі були рівними, має подбати держава, яка має важелі впливу і може створити відповідні умови", – зазначили в спілці.

Виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур заявив ЗМІ, що наразі в мережах українських супермаркетів близько половини полиць займають саме імпортні сири. З 2014-2015 років їхня частка на ринку зросла приблизно у 4-5 разів.

"За січень-лютий 2025 року великі мережі національного ритейлу забезпечили 47% внутрішнього споживання імпортним сиром", – наголосив Дідур. За його даними, щомісяця в Україні споживається близько 8 тисяч тонн сиру. З них:

  • 4 тис. тонн виробляють українські виробники;
  • 3 тис. тонн – імпорт, переважно з Польщі;
  • 1 тис. тонн завозиться нелегально, без контролю якості й сплати податків.

Довелося затягнути паски: Експерт пояснив, що буде з цінами на продукти в Україні після нової хвилі здорожчання

п’ятниця, 25 квітень 2025, 11:58

Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...

Не все так погано? Нардеп розповів про оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США

п’ятниця, 25 квітень 2025, 10:30

Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...