Усе чесно, через конкурс: На локомотивах у Литві замість російських бортових систем встановлять українські

Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання "Імпульс" встановить українську систему локомотивної безпеки на поїздах литовської групи LTG Group, пише Railway Supply.

Компанія виграла тендер вартістю 10,1 млн євро у 2023 році й уже розпочала проєктні роботи.

Відповідно до контракту з Імпульсом, планується поетапне виведення з експлуатації російської системи "КЛУБ-У" [Комплексное локомотивное устройство безопасности унифицированное], яка зараз встановлена на рухомому складі, що експлуатується в Литві.

Сервер системи "КЛУБ-У" відключили ще у 2017 році, він не має зв’язку з життєво важливими інформаційними системами та критичною інформаційною інфраструктурою LTG Group, а радіостанції, які використовуються у рухомому складі для приймання команд та передавання даних радіоканалом GSM-R, демонтовано.

"Хоча ми керуємо ризиками та забезпечуємо безпеку навіть за використання КЛУБ-У, який ми ізолювали від інших ІТ-систем LTG Group, наша мета – якнайшвидше отримати обладнання, повністю сумісне з інтересами національної безпеки, та з гарантованим постачанням запасних частин із дружніх Литві країн", – пояснила LTG Group.

Прилади потрібно замінити на 35 локомотивах LTG Link, 111 LTG Cargo та 17 LTG Infra.

НВО "Імпульс" – виробник бортової системи ImproTRAIN-250. Вона визначає швидкість та координати локомотива за інформацією від пристроїв супутникової навігації та датчиків шляху та швидкості, формує значення допустимої швидкості руху, гальмує локомотив у разі її перевищення, не дозволяє локомотиву рухатися на заборонний сигнал, записує параметри руху тощо.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...