В Україні всіх отримувачів соцвиплат від держави перевіряють. Унаслідок такої перевірки (верифікації) зайві кошти можуть повернути до бюджету. Водночас перевірку проводять, зіставляючи дані з різних реєстрів, перевіряючи документи, які надають самі українці під час оформлення допомоги, передають Патріоти України.
Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Проблема полягає в тому, що в Україні все ще масштабно поширена тіньова економіка. Українці отримують зарплати в конвертах, не декларують додатковий дохід, не оформлюють шлюб і все одно звертаються по допомогу як малозабезпечені, які потребують субсидії, матері-одиначки тощо.
У межах верифікації чиновники отримають таку інформацію:
Коли Мінфін виявляє будь-які нестикування, він надсилає цю інформацію тому відомству, яке призначило виплату, наприклад, Мінсоцу. Потім Мінсоц має самостійно провести повторну перевірку. Найбільше порушень серед субсидіантів. Та й помилку тут знайти простіше: найчастіше українці "забувають" зазначити повний склад сім'ї, не вказують великі покупки, "забувають" про спадщину тощо.
Боятись перевірки не варто тому, хто нічого не порушував. Достатньо правильно заповнити декларацію. Навіть якщо ви не декларуєте весь дохід – щонайменше не звертайтеся по соціальну допомогу в тому випадку, якщо ви маєте на неї право лише завдяки приховуванню реальної зарплати.
Отримуючи незаконну виплату, будь-якої миті вас можуть зобов'язати повернути її до бюджету. При цьому, крім "зайвої" суми, також доведеться повернути і витрати на судовий збір. А це додатково ще кілька тисяч гривень.
Прем’єр Словаччини Роберт Фіцо поговорив телефоном з українським колегою Денисом Шмигалем і запропонував "технічне рішення" для відновлення транзиту нафти російського "Лукойлу" через Україну, зазначають Патріоти України. . Про це повідомляє пресслужба...
У Польщі кількість безробітних упала до мінімуму 1990 року. Про це пише Wpost, посилаючись на дані Центрального статистичного управління (GUS), передають Патріоти України. Так, у Польщі значно скоротився рівень безробіття. Так мало людей без роботи, як...