Усі соцвиплати та пенсії українців перевірять: Як проходить верифікація та яку інформацію дізнаються

В Україні всіх отримувачів соцвиплат від держави перевіряють. Унаслідок такої перевірки (верифікації) зайві кошти можуть повернути до бюджету. Водночас перевірку проводять, зіставляючи дані з різних реєстрів, перевіряючи документи, які надають самі українці під час оформлення допомоги, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Проблема полягає в тому, що в Україні все ще масштабно поширена тіньова економіка. Українці отримують зарплати в конвертах, не декларують додатковий дохід, не оформлюють шлюб і все одно звертаються по допомогу як малозабезпечені, які потребують субсидії, матері-одиначки тощо.

У межах верифікації чиновники отримають таку інформацію:

  • про те, якими транспортними засобами володіє отримувач допомоги;
  • документи, що надали для отримання допомоги;
  • ті, хто перетнув кордон;
  • інформацію про доходи від податкової;
  • інформацію про штрафи, які сплачував отримувач допомоги тощо.

Коли Мінфін виявляє будь-які нестикування, він надсилає цю інформацію тому відомству, яке призначило виплату, наприклад, Мінсоцу. Потім Мінсоц має самостійно провести повторну перевірку. Найбільше порушень серед субсидіантів. Та й помилку тут знайти простіше: найчастіше українці "забувають" зазначити повний склад сім'ї, не вказують великі покупки, "забувають" про спадщину тощо.

Боятись перевірки не варто тому, хто нічого не порушував. Достатньо правильно заповнити декларацію. Навіть якщо ви не декларуєте весь дохід – щонайменше не звертайтеся по соціальну допомогу в тому випадку, якщо ви маєте на неї право лише завдяки приховуванню реальної зарплати.

Отримуючи незаконну виплату, будь-якої миті вас можуть зобов'язати повернути її до бюджету. При цьому, крім "зайвої" суми, також доведеться повернути і витрати на судовий збір. А це додатково ще кілька тисяч гривень.

ЄС зупинить вільну торгівлю з Україною? Економістка пояснила, які обмеження можуть запровадити

вівторок, 5 березень 2024, 9:57

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) України та Європейського Союзу (ЄС) за фактом не закінчиться влітку 2024 року. Однак на даний момент стоїть питання часткового повернення квот та мит на експорт низки "чутливих" товарів з України до Європи. Зокрема, це яйця,...

Чи треба блокувати рахунки ухилянтів в Україні: Міністр юстиції дав відповідь

вівторок, 5 березень 2024, 9:23

Нова редакція урядового законопроєкту №10449 щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку передбачає можливість через суд тимчасово заарештувати кошти ухилянтів. Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" п...