Усі соцвиплати та пенсії українців перевірять: Як проходить верифікація та яку інформацію дізнаються

В Україні всіх отримувачів соцвиплат від держави перевіряють. Унаслідок такої перевірки (верифікації) зайві кошти можуть повернути до бюджету. Водночас перевірку проводять, зіставляючи дані з різних реєстрів, перевіряючи документи, які надають самі українці під час оформлення допомоги, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Проблема полягає в тому, що в Україні все ще масштабно поширена тіньова економіка. Українці отримують зарплати в конвертах, не декларують додатковий дохід, не оформлюють шлюб і все одно звертаються по допомогу як малозабезпечені, які потребують субсидії, матері-одиначки тощо.

У межах верифікації чиновники отримають таку інформацію:

  • про те, якими транспортними засобами володіє отримувач допомоги;
  • документи, що надали для отримання допомоги;
  • ті, хто перетнув кордон;
  • інформацію про доходи від податкової;
  • інформацію про штрафи, які сплачував отримувач допомоги тощо.

Коли Мінфін виявляє будь-які нестикування, він надсилає цю інформацію тому відомству, яке призначило виплату, наприклад, Мінсоцу. Потім Мінсоц має самостійно провести повторну перевірку. Найбільше порушень серед субсидіантів. Та й помилку тут знайти простіше: найчастіше українці "забувають" зазначити повний склад сім'ї, не вказують великі покупки, "забувають" про спадщину тощо.

Боятись перевірки не варто тому, хто нічого не порушував. Достатньо правильно заповнити декларацію. Навіть якщо ви не декларуєте весь дохід – щонайменше не звертайтеся по соціальну допомогу в тому випадку, якщо ви маєте на неї право лише завдяки приховуванню реальної зарплати.

Отримуючи незаконну виплату, будь-якої миті вас можуть зобов'язати повернути її до бюджету. При цьому, крім "зайвої" суми, також доведеться повернути і витрати на судовий збір. А це додатково ще кілька тисяч гривень.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...