У Кремлі істерика: Україна знайшла новий спосіб вдарити по "Газпрому"

Україна спробує заручитися підтримкою ЄС у вигляді нових постачальників.

Якщо Росія не продовжить контракт з Україною на транзит газу європейським споживачам, то Київ знайде спосіб вдарити по «Газпрому» і нав'язати йому конкуренцію. Про це заявив глава ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон. Його інтерв'ю S & P Global Platts опубліковано на сайті компанії, повідомляють Патріоти України.

За його словами, Україна спробує заручитися підтримкою ЄС у вигляді нових постачальників. «Десять років тому Туркменістан і Казахстан могли продавати газ до Європи транзитом через Росію», - нагадав Макогон. Глава української компанії вказав, що Київ продовжить вимагати перенесення точки передачі газу європейським споживачам на кордон Росії та України, що не дозволить «Газпрому» нав'язувати країнам свої умови.

Також Макогон не виключив, що Україна може зосередитися на постачання синтетичного метану, біометану або водню. Таким чином вона посприяє реалізації плану зі скорочення викидів в Європі. Він зазначив, що українська система зберігання газу залишається найбільшою в Європі, вона більше, ніж в Німеччині. Це означає, що її використання гарантує безпеку енергопостачання для всіх країн Європи, наприклад, дозволить забезпечити потужності для зберігання скрапленого природного газу (СПГ) і убезпечити від екстремальних погодних умов.

Росія і Україна підписали угоду про транзит газу в Європу в кінці грудня 2019 року. Він передбачає поставки 60 мільярдів кубометрів у 2020 році і по 40 мільярдів протягом наступних чотирьох років. При цьому контракт укладений за принципом «качай або плати», тобто «Газпром» в будь-якому випадку сплатить і ці обсяги, і додаткові, якщо буде потрібно.

Піти на продовження транзиту Росії довелося через проблеми з будівництвом «Північного потоку-2». На жовтень 2020 року доля газопроводу як і раніше невідома. Санкції США блокують роботу іноземних судів, а росіяни не можуть отримати страховку для роботи в водах Данії. Росія не оголошувала, за допомогою яких судів буде добудовувати газопровід, але найбільш вірогідним варіантом залишається трубоукладач «Академік Черський». Він знаходиться в районі будівництва з травня, але роботи не ведуться.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...