В Україні курс валют плаваючий, а не фіксований. Гривня може не тільки девальвувати, але й зміцнюватися залежно від попиту і пропозиції валюти на ринку, пояснює заступник голови Нацбанку Олег Чурій, передають Патріоти України.
"Україна пережила кілька великих криз, і це впливає на сприйняття людей. Але ці кризи були в першу чергу пов'язані з непослідовною економічною політикою. Так, під час останньої кризи війна була значущим фактором, але не менш важливим було й те, що країна не розвивалася. Були величезні перекоси в економіці: фіксований курс, величезний дефіцит бюджету, проблеми з платіжним балансом і в енергетичній сфері", - каже Чурій.
За його словами, сьогодні немає великого бюджетного дефіциту, низька інфляція, банківська система здорова, економіка зростає. "Звісно, є ризики, пов'язані з тим, що іноземні інвестиції можуть впливати на валютний ринок і коли заходять, і коли виходять. Але це природний процес. Так працюють всі країни, що розвиваються. Давайте аналізувати глибше: іноземці ж не прийшли для короткострокових спекуляцій. Сьогодні їх портфель ОВДП тільки на 15% складається з коротких паперів з погашенням в 2020 році, все інше – середньострокові і довгострокові інвестиції на строк до 6 років", - наголошує заступник голови НБУ.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...