Деякі українці стикаються з вимогою сплатити банку значну частку коштів на рахунку, який закривається примусово. Це пов’язано з фінансовим моніторингом, але не є штрафом за порушення правил прозорості транзакцій, передають Патріоти України.
Про це, як пише "Мінфін", повідомили у Національному банку України (НБУ). Фінрегулятор наголосив, що, згідно з чинним законодавством, банки не можуть стягувати з клієнтів штрафи за проходження фінмоніторингу.
"Наголошуємо: законодавством із питань фінансового моніторингу не передбачено застосування банками „будь-яких фінансових покарань щодо порушників правил фінансового моніторингу". Тобто за порушення правил фінансового моніторингу, банк не може накладати стягнення, штрафи або будь-яку іншу фінансову санкцію на клієнта", – пояснили в НБУ.
Крім вимог закону та правил, розроблених і затверджених Нацбанком, кожен банк має власні характеристики для проходження фінмоніторингу – аби до них не почали пристосовуватися, їх не розголошують. Втім, в НБУ пояснили, що, крім порушень правил фінмоніторингу, банки розривають договори з клієнтами й з інших причин:
Таким чином, банки стягують 20-30% від загальної суми на рахунку не за сам фінмоніторинг (але й за цю послугу окремо стягується 1% комісії), а за повернення коштів після нього вже в рамках розрахунково-касового обслуговування (РКО). Тобто саме тоді, коли власник рахунку хоче отримати заблоковані кошти.
Вас може зацікавити:В обмінники "занесли" підроблені долари: шахраї здали велику суму
Вас може зацікавити:Легендарна українська гімнастка крала, щоб вижити, вибила місце на Олімпіаді та чекала на зустріч зі Сталіним: історія першої чемпіонки
Але нюанс полягає в том, що ознаки підозрілих транзакцій не розголошуються, тому клієнти банків не можуть дізнатися мотивацію банку для застосування покарання. Кожен банк визначає їх окремо, про що повідомляють клієнтам з відмовою пояснити причину блокування доступу до грошей.
Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...