В Україні банки вимагають з українців 30% комісії за закриття деяких рахунків: Що кажуть в НБУ

Деякі українці стикаються з вимогою сплатити банку значну частку коштів на рахунку, який закривається примусово. Це пов’язано з фінансовим моніторингом, але не є штрафом за порушення правил прозорості транзакцій, передають Патріоти України.

Про це, як пише "Мінфін", повідомили у Національному банку України (НБУ). Фінрегулятор наголосив, що, згідно з чинним законодавством, банки не можуть стягувати з клієнтів штрафи за проходження фінмоніторингу.

"Наголошуємо: законодавством із питань фінансового моніторингу не передбачено застосування банками „будь-яких фінансових покарань щодо порушників правил фінансового моніторингу". Тобто за порушення правил фінансового моніторингу, банк не може накладати стягнення, штрафи або будь-яку іншу фінансову санкцію на клієнта", – пояснили в НБУ.

Крім вимог закону та правил, розроблених і затверджених Нацбанком, кожен банк має власні характеристики для проходження фінмоніторингу – аби до них не почали пристосовуватися, їх не розголошують. Втім, в НБУ пояснили, що, крім порушень правил фінмоніторингу, банки розривають договори з клієнтами й з інших причин:

  • неплатоспроможність, незаконне використання картки або токена, надання недостовірної інформації та виникнення підозри у можливому незаконному використанні картки;
  • отримання інформації від міжнародної платіжної системи щодо незаконного використання картки;
  • порушення власником картки умов договору;
  • ненадання власником картки документів, згідно з договором;
  • припинення доручень (гарантій), наданих третьою особою за зобов'язаннями клієнта перед банком;
  • виникнення несанкціонованої чи простроченої кредитної заборгованості за рахунком, кредитом чи кредитною лінією;
  • отримання від клієнта повідомлення про втрату картки або телефону та підозра у їх незаконному використанні;
  • встановлення факту провадження протиправної діяльності на підставі офіційних документів, повідомлень правоохоронних органів та інших організацій.
  • наявність обґрунтованих підозр на підставі висновків служб банку щодо факту здійснення протиправної діяльності;
  • використання карток для переказу коштів, отриманих незаконним шляхом.

Таким чином, банки стягують 20-30% від загальної суми на рахунку не за сам фінмоніторинг (але й за цю послугу окремо стягується 1% комісії), а за повернення коштів після нього вже в рамках розрахунково-касового обслуговування (РКО). Тобто саме тоді, коли власник рахунку хоче отримати заблоковані кошти.

Вас може зацікавити:В обмінники "занесли" підроблені долари: шахраї здали велику суму

Вас може зацікавити:Легендарна українська гімнастка крала, щоб вижити, вибила місце на Олімпіаді та чекала на зустріч зі Сталіним: історія першої чемпіонки

Але нюанс полягає в том, що ознаки підозрілих транзакцій не розголошуються, тому клієнти банків не можуть дізнатися мотивацію банку для застосування покарання. Кожен банк визначає їх окремо, про що повідомляють клієнтам з відмовою пояснити причину блокування доступу до грошей.

Шоковий удар по кишені! Ціни на ключовий овоч в Україні зросли втричі - у чому причина

середа, 9 жовтень 2024, 10:30

Ціни на картоплю у жовтні 2024 року зросли втричі порівняно з минулим роком і становлять у середньому 24-30 грн/кг у магазинах. Основними причинами є менша врожайність, логістичні проблеми та сезонні коливання попиту, передають Патріоти України. Про це...

"А що б ви зробили"?.. Для мобілізації

середа, 9 жовтень 2024, 9:44

Питання мобілізації, актуальне з лютого 2022-го, для зеленої влади стало проблемою. А для країни стало одним із питань виживання. Що б зробив Уряд нац'єдності/порятунку, щоб урятувати країну? Мобілізація стає проблемою, а відтак –завданням номер 1 для ...