Верховна Рада планує обговорити пропозицію Кабінету міністрів повернути обов’язкову сплату Єдиного соціального внеску для фізосіб-підприємців (ФОПів) у 2025 році. Це має стати беззаперечною статтею надходжень до бюджету, передають Патріоти України.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"), пишуть Українські новини. Він нагадав, що ЄСВ для ФОПів скасували у березні 2022 року через початок повномасштабної військової агресії РФ.
"Це була певна підтримка для ФОПів, частина тієї, яка залишилася з пакету березня 2022 року. Сьогодні КМУ пропонує зупинити пільгу. Будемо обговорювати", – зазначив Гетманцев.
Нардеп вбачає сенс у пропозиції Кабміну, оскільки переважну частину решти скасованих податків вже повернули. І хоча у податковому комітеті ще не дійшли згоди стосовно цього питання, сплату внеску скасовано вже тривалий час і тому його можуть повернути.
"Мабуть, є логіка, щоб повернути ЄСВ, тому що пройшло вже достатньо багато часу в контексті відновлення всіх податків, які були раніше, до повномасштабної війни. Ми не сформулювали ще єдину позицію навіть у нашому комітеті щодо ЄСВ, але є необхідність фіскальної консолідації і це беззаперечний ресурс. Пройшло два з половиною роки дії пільги і сьогодні є аргументи про повернення", – наголосив Гетманцев.
Варто зазначити, що 17 вересня 2024 року Верховна Рада України з другої спроби підтримала в першому читанні законопроєкт №11416-д про збільшення податків на 58 мільярдів гривень у цьому році та 137 млрд в наступному для забезпечення оборони. Втім бізнес виступив проти цієї ініціативи і закликав владу зосередитися на боротьбі з тіньовою економікою та реформуванні митниці.
Усі податки, що надходять до держбюджету України, йдуть на сектор безпеки та оборони, але навіть цього недостатньо. Тому важливо ухвалити податкові зміни в другому читанні, передають Патріоти України. Про це повідомили у Міністерстві фінансів. "Усі зіб...
В Україні розмір пенсії за віком залежить від кількості страхового стажу та зарплати, проте не може бути нижчим за прожитковий мінімум для непрацездатних осіб. Таким чином, 2024 року мінімальна пенсія становить 2361 грн.. При цьому максимальна пенсія н...