В Україні кардинально трансформується ринок праці: До чого готуватись


Ринок праці в Україні кардинально трансформується після демобілізації. Українські захисники, ветерани будуть однією з найчисельніших груп, при цьому на свої попередні місця роботи, як показує практика, вони, найімовірніше, не повернуться, передають Патріоти України.

Як пише видання UBR, Український ветеранський фонд влітку 2023-го опитав 120 українських ветеранів. Виявилося, що лише 10,8% із них планують повернутися на попередні місця роботи. Ринок праці доведеться трансформувати: і держава, і роботодавці мають розробити систему реабілітації ветеранів.

У деяких випадках також доведеться адаптувати робочі місця. Не всі військові через стан здоров'я зможуть виконувати ту роботу, яку робили раніше. Для них потрібно адаптувати робочі місця.

"Ми маємо готуватися до повної зміни ринку праці, адже кількість ветеранів, які повертатимуться з війни, утворює значний пласт робочої сили", – вважає Мілена Метейко з компанії "Сінгента".

Підготовку процесу реінтеграції необхідно розпочинати ще в період мобілізації. Держава має розробити програми, створити умови для того, щоб роботодавцям було вигідно приймати на роботу ветеранів, створювати додаткові робочі місця.

До того ж усім українцям потрібно готуватись до кардинальних змін на ринку праці. Експерти також очікують на значний дефіцит кадрів на ринку праці (який спостерігається вже зараз).

Кличко залучає російський досвід? Мобілізованим з Києва виплачуватимуть по 30 000 грн

п’ятниця, 1 грудень 2023, 19:02

Киянам, які будуть призвані до армії в межах програми мобілізації з грудня, почнуть виплачувати 30 тис. грн. Київрада розгляне питання матеріального заохочення на найближчому засіданні. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко в Telegram. . "Місто ...

Німецька компанія побудує в Україні завод із виробництва «зеленого» водню потужністю до 10 МВт

п’ятниця, 1 грудень 2023, 18:14

Укргідроенерго підписала меморандум з німецькою компанією Andritz Hydro GmbH щодо проєкту виробництва «зеленого» водню в Україні потужністю 5−10 МВт. Про це заявив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота, повідомляють Патріоти України з посиланням на Ін...