В Україні ліквідовано одну з найбільших корупційних схем за всю історію країни, - міністр цифрової інформації

Після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн.

Михайло Федоров. Фото: ТСН.

Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправний механізм формування сум податкових кредитів з ПДВ для підприємців, інформують Патріоти України.

Як повідомили в Офісі президента, після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн. Незаконне формування сум податкових кредитів з ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем, яке спотворило процеси обробки інформації.

«Ми з допомогою СБУ та Міністерства цифрової трансформації встановили, що система моніторингу ризиків, яка використовується в адмініструванні ПДВ, мала суттєву й дуже небезпечну похибку в алгоритмі роботи. Ця похибка не відповідала чинному законодавству», – розповів заступник голови ДПС Євген Олейников під час брифінгу в Офісі президента.

За його словами, завдяки цій похибці шахраї могли імітувати свою відповідність критеріям безумовної реєстрації. Система вважала їх сумлінними платниками податків, тому їхні податкові накладні не перевірялися на предмет ризику.

У той же час віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що інтенсивна робота з подолання схеми тривала останні декілька місяців завдяки сумлінній роботі СБУ, новому керівництву Мінфіну та ДПС, яка вперше в історії України надала доступ для проведення повноцінного аудиту інформаційних систем.

«За нашою інформацією, це була одна з найбільших корупційних схем за всю історію України. І вона сьогодні була повністю припинена. Ми це відчуваємо по інформаційних кампаніях і атаках на керівництво Міністерства фінансів і на керівництво податкової та СБУ», – заявив віце-прем’єр-міністр.

Федоров наголосив, що сфера цифрової трансформації – це один з пріоритетів Президента України Володимира Зеленського. Цього курсу українська влада триматиметься й надалі – не лише для запровадження зручних електронних послуг, а й для боротьби з корупцією.

Зокрема, з наступного тижня запрацює державний реєстр у будівельній галузі. Крім того, цьогоріч планується налагодити електронну взаємодію з митницею для можливості відстеження товарів одразу після перетину кордонів, а також запровадити електронний акциз та програмний РРО.

Пенсії в Україні перерахують: Ось хто отримуватиме більше на 570 грн

понеділок, 7 липень 2025, 6:00

2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...

"Грошей у нас немає і на це": Гетманцев прокоментував прожитковий мінімум, який передбачає жінці – дві сукні на сім років

неділя, 6 липень 2025, 22:29

Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...