В Україні можуть звільнити від податку на нерухомість (відмінну від земельної ділянки) власників майна, знищеного внаслідок російської агресії. Відповідний законопроєкт №7632 народні депутати ухвалили в першому читанні (за основу), передають Патріоти України.
Як пояснила глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк, в умовах війни поточне законодавство не враховує, що об'єкт нерухомості міг стати повністю або частково непридатним для використання. Водночас підготовка документів для зміни податкових зобов'язань на такі об'єкти "затягується на тривалий термін".
Тому законопроєкт пропонує призупинити нарахування та сплату податку на знищене чи пошкоджене майно на всій території України – починаючи з місяця, в якому сталася руйнація об'єкта. При чому незалежно від внесення регіону до переліку територій, на яких ведуться бойові дії/перебувають під тимчасовою окупацією.
Разом з тим саме руйнування об'єкта, зазначається в пояснювальній записці до документа, має підтверджуватись актом огляду об'єкта, складеного органом державної влади – наприклад, ДСНС або його територіальним органом. Або ж органом місцевого самоврядування.
Також у Верховній Раді ухвалили закон, який передбачає часткове повернення акцизного податку на пальне. Акцизом 100 євро за 1000 л обкладатимуть бензин та дизель, а для газу планку знизили до 52 євро.
Якщо законопроєкт підпише президент, акцизи будуть встановлені на таких рівнях:
Усі ставки діють до кінця воєнного стану, а якщо його не скасують до 1 липня 2023 року, повний акциз повернуть із цієї дати. "Закон набирає чинності через день після опублікування, тому повернення акцизів слід очікувати наприкінці вересня", – зазначив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
Банки Індії, яка посідає друге місце у світі серед імпортерів російської нафти, почали блокувати платежі для РФ. Проблеми з транзакціями почалися після 10 січня, коли попередня адміністрація США запровадила санкції проти нафтової галузі Росії, передают...
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...