В Україні можуть скасувати податок на нерухомість: "Слуга народу" розповіла, кого стосується

В Україні можуть звільнити від податку на нерухомість (відмінну від земельної ділянки) власників майна, знищеного внаслідок російської агресії. Відповідний законопроєкт №7632 народні депутати ухвалили в першому читанні (за основу), передають Патріоти України.

Як пояснила глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк, в умовах війни поточне законодавство не враховує, що об'єкт нерухомості міг стати повністю або частково непридатним для використання. Водночас підготовка документів для зміни податкових зобов'язань на такі об'єкти "затягується на тривалий термін".

Тому законопроєкт пропонує призупинити нарахування та сплату податку на знищене чи пошкоджене майно на всій території України – починаючи з місяця, в якому сталася руйнація об'єкта. При чому незалежно від внесення регіону до переліку територій, на яких ведуться бойові дії/перебувають під тимчасовою окупацією.

Разом з тим саме руйнування об'єкта, зазначається в пояснювальній записці до документа, має підтверджуватись актом огляду об'єкта, складеного органом державної влади – наприклад, ДСНС або його територіальним органом. Або ж органом місцевого самоврядування.

Також у Верховній Раді ухвалили закон, який передбачає часткове повернення акцизного податку на пальне. Акцизом 100 євро за 1000 л обкладатимуть бензин та дизель, а для газу планку знизили до 52 євро.

Якщо законопроєкт підпише президент, акцизи будуть встановлені на таких рівнях:

  • на газ – 52 євро за 1000 л;
  • на бензин та дизель – 100 євро за 1000 літрів;
  • на біопаливо – 100 євро за 1000 літрів;
  • паливо для потреб військових – 0 євро за 1000 літрів.

Усі ставки діють до кінця воєнного стану, а якщо його не скасують до 1 липня 2023 року, повний акциз повернуть із цієї дати. "Закон набирає чинності через день після опублікування, тому повернення акцизів слід очікувати наприкінці вересня", – зазначив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.

ПриватБанк готує подарунок для пенсіонерів - власникам деяких карток виплатять по 20 тис. грн

вівторок, 31 січень 2023, 8:32

Державний ПриватБанк оголосив про проведення акції, під час якої пенсіонери, яких обслуговує цей банк, можуть отримати подарунки. Як подарунок, вони отримають одноразову виплату у розмірі 20 тисяч гривень. Переможців визначатимуть лише серед військових...

"Київстар" різко піднімає тарифи, хоча мережа ловить не завжди: Скільки доведеться викласти з 1 лютого

вівторок, 31 січень 2023, 7:43

З 1 лютого 2023 року мобільний оператор Київстар перегляне вартість своїх тарифних планів. Як повідомляють у компанії, подорожчання, зокрема, торкнеться абонентів, які використовують деякі тарифи з популярних лінійок Київстар ТБ і "Все разом", передают...