НБУ пом'якшив низку валютних обмежень. Зокрема, дозволив здійснювати перекази за кордон для виплати пенсій та різних видів допомоги громадянам України. Нові правила почнуть працювати вже 12 серпня. Про це повідомили у самому регуляторі. Там зазначили: перекази здійснюватиме "Укрпошта", передають Патріоти України.
"Це дасть змогу підтримати соціальні ініціативи щодо захисту пенсіонерів, що вимушено перебувають за межами України. Та забезпечити виплати гарантованих їм державою пенсій і грошових допомог", – йдеться у повідомленні.
Крім того, зазначається, НБУ дозволив здійснювати переказ коштів за кордон товарними біржами для повернення гарантійного забезпечення для участі у торгах. Там пояснили:
"Такі зміни дозволять забезпечити виконання біржами своїх зобов'язань перед учасниками торгів. Що, зі свого боку, сприятиме збільшенню притоку іноземної валюти в Україну", – розповіли в Нацбанку.
Також пом'якшуються й інші обмеження. Зокрема:
Останнє, зазначається, дозволить "запобігти непродуктивному відтоку іноземної валюти за кордон". Що дозволить "захистити міжнародні резерви України та стабільність на валютному ринку".
Навіщо вводилися обмеження
З початком повномасштабної війни НБУ запровадив низку валютних обмежень. Зачепили вони як звичайних громадян, так і підприємців. Зокрема, було зафіксовано офіційний курс готівкового долара. Вживалися такі заходи задля стійкості фінансової системи країни в екстремальних умовах.
Проте останнім часом все частіше почали говорити про можливе скасування фіксованого курсу американської валюти. При чому в самому Нацбанку.
Так, за словами заступника голови регулятора Сергія Ніколайчука, фіксований курс долара можуть скасувати до закінчення війни. Однак для цього потрібне виконання низки умов.
Зокрема, зазначив він, йдеться про керовану ситуацію на валютному ринку. А також:
В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...
Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...