В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та стимулювання розвитку бізнесу для забезпечення країни кваліфікованою робочою силою, передають Патріоти України.

Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). "Ми не можемо говорити, що дефіцит кадрів у нас виник через мобілізацію. Мобілізація є одним із факторів", – зазначив він.

Гетманцев зазначає, що навіть за наявності великої кількості безробітних складно знайти кваліфікованих фахівців у певних галузях, таких як бухгалтерія чи менеджмент. "Ми маємо, з одного боку, велике безробіття – 19%, з іншого боку, ми не можемо з вами знайти в Києві на пристойну зарплату кваліфікованого головного бухгалтера або знайти нормального менеджера", – розповів нардеп.

Одним із важливих заходів для вирішення цієї проблеми, на думку Гетманцева, є вдосконалення системи бронювання. За його словами, бронювати потрібно лише тих, хто отримує "білу" зарплату – що відповідає стратегії президента щодо розділення громадян на тих, хто воює, та тих, хто працює.

Водночас Гетманцев пропонує стимулювати розвиток бізнесу та усувати перешкоди для нього, зокрема, шляхом надання кредитів за низькою процентною ставкою та грантів на створення нових робочих місць. Він також підтримує програми з перекваліфікації та навчання для тих, хто має проблеми з працевлаштуванням.

Крім того, нардеп переконаний, що покращення ситуації на ринку праці можливе через реформу системи освіти. Зокрема, він вважає, що потрібно переглянути процес формування замовлень на навчання так, щоб враховувалися потреби ринку праці, а не лише інтереси вищих навчальних закладів. Для цього, на його думку, Міністерство економіки повинно видавати замовлення для освітян, орієнтовані на прогнози розвитку галузей, задля забезпечення країни кваліфікованою робочою силою.

Варто знати: Коли банк зобов'язаний повернути гроші, які зникли з рахунку

вівторок, 7 травень 2024, 6:49

В Україні більшість шахрайських схем відбувається з вини самої жертви. Шахраї за допомогою шкідливих лінків, обманюючи жертв, одержують банківські дані. При цьому банки не компенсують втрати, отримані внаслідок шахрайських дій. У деяких випадках таку к...

Відтермінована пенсія в Україні: Як збільшити розмір виплат і які нюанси треба знати

вівторок, 7 травень 2024, 6:22

За кожен рік роботи після строку виходу пенсія збільшується на 6%, тобто приблизно на 350 гривень на місяць, передають Патріоти України. . Як зазначили у ПФУ, кожна людина має право на вибір щодо отримання пенсії за віком. Вона може вирішити самостійн...