В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та стимулювання розвитку бізнесу для забезпечення країни кваліфікованою робочою силою, передають Патріоти України.

Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). "Ми не можемо говорити, що дефіцит кадрів у нас виник через мобілізацію. Мобілізація є одним із факторів", – зазначив він.

Гетманцев зазначає, що навіть за наявності великої кількості безробітних складно знайти кваліфікованих фахівців у певних галузях, таких як бухгалтерія чи менеджмент. "Ми маємо, з одного боку, велике безробіття – 19%, з іншого боку, ми не можемо з вами знайти в Києві на пристойну зарплату кваліфікованого головного бухгалтера або знайти нормального менеджера", – розповів нардеп.

Одним із важливих заходів для вирішення цієї проблеми, на думку Гетманцева, є вдосконалення системи бронювання. За його словами, бронювати потрібно лише тих, хто отримує "білу" зарплату – що відповідає стратегії президента щодо розділення громадян на тих, хто воює, та тих, хто працює.

Водночас Гетманцев пропонує стимулювати розвиток бізнесу та усувати перешкоди для нього, зокрема, шляхом надання кредитів за низькою процентною ставкою та грантів на створення нових робочих місць. Він також підтримує програми з перекваліфікації та навчання для тих, хто має проблеми з працевлаштуванням.

Крім того, нардеп переконаний, що покращення ситуації на ринку праці можливе через реформу системи освіти. Зокрема, він вважає, що потрібно переглянути процес формування замовлень на навчання так, щоб враховувалися потреби ринку праці, а не лише інтереси вищих навчальних закладів. Для цього, на його думку, Міністерство економіки повинно видавати замовлення для освітян, орієнтовані на прогнози розвитку галузей, задля забезпечення країни кваліфікованою робочою силою.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...