В Україні планують урізати премії чиновникам та обмежити їх: не більше ніж 30% від основної зарплати. Самі оклади посадовців теж хочуть переглянути. Передбачається, що реформа має запуститися вже з 1 квітня 2025 року, але остаточного рішення ще не ухвалено, передають Патріоти України
Зміни прописано в євроінтеграційному законопроєкті № 8222 щодо реформи оплати праці держслужбовців. Профільний комітет Верховної Ради з питань державної влади вже рекомендував ухвалити цей проєкт у цілому, повідомила голова комітету Олена Шуляк. Ініціатором документа є Кабінет міністрів, законопроєкт зареєстрований у Раді ще з 2022 року.
Вона нагадала, що ухвалення законопроєкту є частиною "домашнього завдання" від ЄС. "Кожен транш – це не просто допомога, а винагорода за виконані зобов'язання", – пояснила Шуляк, говорячи про програму Ukraine Facility.
Документ, як зазначають у "Судово-юридичній газеті", встановлює два основні види зарплат чиновників. Це "стійка заробітна плата", до якої входить посадовий оклад, надбавки за вислугу років, надбавки за ранг, і "варіативна заробітна плата", до якої входять премії за результатами щорічного оцінювання, а також місячні та квартальні премії.
Загальний розмір премій, які може отримати державний службовець протягом року, не може перевищувати 30% фонду його стабільної заробітної плати за рік. Розмір місячної премії при цьому не може перевищувати 30% розміру його посадового окладу за фактично відпрацьований час протягом місяця, за який виплачується премія.
А ось розмір квартальної премії лімітується інакше. Він не може перевищувати 90% розміру посадового окладу за фактично відпрацьований час за квартал, за який виплачується премія.
Окрема категорія – гарантійні та компенсаційні виплати. Вони не належать до жодного з видів зарплат і включають, зокрема, компенсації за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, грошову допомогу, що виплачується з наданням щорічної основної відпустки.
Закон регулює не лише премії, а й самі зарплати. Так, мінімальний розмір посадового окладу в державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст, районів у містах, у разі ухвалення закону становитиме не менше ніж 2,5 розміру прожиткового мінімуму, тобто не менше ніж 7570 грн станом на 2025 рік.
Загалом розміри посадових окладів встановлюються з урахуванням каталогу типових посад і критеріїв. Також зазначається, що вони мають бути порівнянні з рівнем оплати праці на аналогічних посадах у приватному секторі. "Зіставлення рівня оплати праці на типових посадах державної служби з рівнем оплати праці у приватному секторі в Україні проводиться щороку НАДС, під час підготовки проєкту схеми посадових окладів", – ідеться в нових правилах.
Україна подолала останню перешкоду на шляху інтеграції в європейський ринок мобільних послуг. Тож країна ще сильніше наблизилася до приєднання до політики Roam like at home, передають Патріоти України. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифр...
Попри щорічну індексацію, реальна пенсія в Україні продовжує зменшуватися. Станом на початок квітня 2025 року в Україні налічується 10,3 мільйона пенсіонерів — це на 176 тисяч менше, ніж рік тому. Про це повідомив портал «Опендатабот», передають Патріо...