В Україні рахуватимуть по-новому стаж для пенсії: Ось що зміниться

Українцям, що працювали за кордоном, розраховуватимуть дату виходу пенсію із врахуванням трудового стажу, отриманого в інших країнах. Таким чином, багато громадян зможуть виходити на пенсію раніше, передають Патріоти України.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, це стало відповідній постанові, яку було ухвалено урядом. Вона відкриває можливість українцям, які працювали або працюють за кордоном, враховувати цей стаж при призначенні пенсії в Україні.

Але треба зважати, що іноземний стаж враховується лише для визначення права на пенсію, але не впливає на її розмір. Виняток робиться лише для країн, з якими укладені відповідні угоди.

Щоб врахувати іноземний страховий стаж, українцю потрібно отримати підтверджувальний документ (довідку про трудовий стаж) у пенсійному органі країни, де він працював. В Україні для цього можна зробити, звернувшись до територіального відділення Пенсійного фонду України, який надішле запит через Міністерство закордонних справ до відповідного закордонного органу.

Якщо цифрових даних про трудовий стаж виявиться недостатньо, у закордонний пенсійний орган потрібно буде надати пакет документі. Повний список може відрізнятися в різних країнах:

  • трудові контракти;
  • розрахункові листи по зарплаті;
  • довідки від роботодавця;
  • підтвердження сплачених внесків тощо.

Як легалізувати іноземні документи для ПФУ? Залежно від міжнародного статусу країни, де ви працювали, існує три основні варіанти легалізації:

  • міжнародна угода з Україною: якщо країна має договір про правову допомогу з Україною, легалізація спрощена або не потрібна – достатньо нотаріального засвідчення і перекладу українською;
  • учасниця Гаазької конвенції 1961 року: потрібен апостиль (спеціальний штамп, що підтверджує чинність документа), а також офіційний переклад українською з нотаріальним засвідченням;
  • без договорів з Україною: необхідна консульська легалізація, засвідчення в органі країни, яка видала документ, легалізація в посольстві або консульстві України, переклад українською та нотаріальне засвідчення.

Враховуючи час на оформлення та міждержавний документообіг, всі документи рекомендується підготувати за 6-12 місяців до досягнення пенсійного віку. Після легалізації їх треба подати до ПФУ для врахування закордонного стажу. Детальніше про цю процедуру можна дізнатися у територіальному підрозділі фонду.

"Стратегічний" фрукт нового врожаю майже втричі дорожчий, ніж рік тому: Що відбувається з цінами в Україні

четвер, 17 липень 2025, 18:22

Закупівельні ціни на яблука нового врожаю - в межах 60-70 гривень за кілограм, що в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж на початку минулого сезону. Про це повідомляє моніторинговий проект EastFruit, передають Патріоти України. Сезон яблук нового врожаю ...

Рахунок за світло шалений? Ось хто винен насправді - і це не чайник

четвер, 17 липень 2025, 17:30

Коли приходить рахунок за електроенергію, хочеться взяти калькулятор і плакати. Але мало хто знає, що більшість витрат спричиняють лише кілька побутових приладів. Деякі з них працюють постійно - і це серйозно б’є по гаманцю, передають Патріоти України....