В Україні змінять систему нарахування пенсій: Коли і скільки отримуватимуть пенсіонери

Кабінет міністрів планує запустити накопичувальну пенсійну систему з 2025 року. Про це на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коли розповідав, як планується оновити пенсійну систему України, передають Патріоти України.

"Основна мета – щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% від його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою, яку плануємо запустити у 2025 році, це буде не менше 50% від середньої заробітної плати протягом життя", - сказав він.

Також він нагадав, що 1 березня 2024 року відбудеться індексація пенсій, особливістю якої стане запровадження бальної системи, яка має вирівняти диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно.

За його словами, будуть вираховуватися щомісячні внески працевлаштованих громадян до Пенсійного фонду з огляду на співвідношення їхньої зарплати до середньої зарплати по країні.

"Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримаєте 10 балів, вище середньої зарплати – наприклад, 12 або більше, якщо менше середньої – наприклад, 8. Потім ці бали будуть щороку перераховуватись уже в пенсію – відповідно до актуальної середньої зарплати буде встановлюватися відповідний розмір пенсії", - сказав він.

Таким чином, наголосив прем’єр, ця система балів захистить солідарну пенсійну систему від девальвації гривні та інфляції.

Також Шмигаль зазначив, що у 2024 році бюджет Пенсійного фонду складе 896 млрд грн, що на 125 мільярдів перевищує показник 2023 рокі. Ці кошти підуть на виплати пенсій, субсидій та на соціальне страхування.

Попереду кардинальні зміни: Українцям розповіли про ситуацію з нестачею автопалива

вівторок, 5 грудень 2023, 9:45

Блокування поляками кордону з Україною призвело до серйозної нестачі в країні автогазу - фактично вже виник дефіцит ресурсу. Погіршило ж ситуацію те, що в Україну не може потрапити не лише автогаз із, власне, Польщі, а й ресурс із країн Балтії - адже ...

В Україні здорожчає низка продуктів через блокаду кордону поляками: На що зростуть ціни

вівторок, 5 грудень 2023, 9:30

В Україні можуть зрости ціни на деякі продукти харчування через блокаду кордону польськими перевізниками. Йдеться про ті продукти, які не є традиційними для виробництва на території нашої країни, зокрема, фрукти та овочі. Також може збільшитися вартіст...