Варто поборотись за своє: Експерт порадив, як перевірити правильність нарахування пенсії в Україні

Як відомо, розмір майбутньої пенсії в Україні залежить від розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, та кількості років трудового стажу. Але непоодинокі випадки, коли людина відпрацювала на виробництві 40 років, а пенсію отримує невелику, передають Патріоти України.

До видання «На пенсії» звернувся 69-річний чоловік, який має 40 років стажу. У 55 років він оформив пільгову пенсію (за Списком 2), оскільки працював на гарячому виробництві. На одній з консультацій юрист сказав чоловіку, що при першочерговому нарахуванні пенсії фахівці Пенсійного фонду «взяли вибірково роки, де найменші коефіцієнти, через що пенсія нарахована несправедливо».

Пенсіонер зазначає, що у Запорізькому обласному відділенні Пенсійного фонду відповіді на своє зверненя він не отримав. Юрист Сергій Коробкін, який добре знається на пенсійному законодавстві, зазначив, що у звернені немає інформації, яка саме зарплата та за які періоди врахована для обчислення пенсії, тому перевірити правильність нарахування пенсії він не може.

Але юрист звернув увагу на важливий аспект. По-перше, за законом, для обчислення пенсії враховується вся офіційна зарплата людини з 1 липня 2000 року щонайменше до дати призначення пенсії. Пенсійний фонд отримує ці відомості через державний реєстр застрахованих осіб.

Майбутній пенсіонер також має право додатково надати довідку за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд до вказаної дати.

«Якщо це вигідно і якщо первинні документи про нарахування заробітної плати за той період збереглися, то таку довідку мають врахувати», — зазначає Коробкін.

Тобто людина може надати до ПФУ довідку за будь-які п’ять років роботи (з найбільш вигідним коефіцієнтом) на відміну від тих, що вже є у пенсійній справі. А у Пенсійному фонді повинні обчислити, який період зарплати до 1 липня 2000 року взяти краще і чи варто його брати взагалі.

Зв’язатися з органами Пенсійного фонду можна особисто, телефоном, через портал електронних послуг. Можна також надіслати листа поштою або на електронну пошту ПФУ. На письмову заяву до державного органу, згідно з законом «Про звернення громадян», установа обов’язково має надати письмову відповідь. Термін розгляду таких звернень зазвичай триває від 15 до 30 днів (якщо вони не потребують особливого додаткового вивчення).

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Названо розмір пенсій народних депутатів - хто отримує найбільші виплати

неділя, 22 червень 2025, 12:45

Як відомо, розмір пенсії в Україні залежить від середньої зарплати по країні, власної зарплати пенсіонера та страхового стажу, передають Патріоти України. Для виходу на пенсію більшості українцям необхідно досягти пенсійного віку (60 років) та мати 35 ...

Бережіться! Як розпізнати фальшиві долари - ознаки підробки та де не варто купувати валюту

неділя, 22 червень 2025, 10:56

Долар залишається найпопулярнішою іноземною валютою в Україні — саме тому його часто підробляють, а фальшиві купюри не приймають ані банки, ані обмінники. Про це повідомило видання 24 Канал, передають Патріоти України. Де не варто купувати долари США: ...