Власників землі зобов'яжуть сплачувати новий податок з 2023 року: Стало відомо, про які суми йдеться

Власникам землі та орендарям паїв в Україні з 2023 року потрібно буде сплачувати новий податок на землю. Йдеться про мінімальне податкове зобов'язання (МНО). Сума податку в середньому становитиме від 3 до 6 тисяч гривень, передають Патріоти України.

За словами старшого проектного менеджера із земельної реформи Офісу реформ КМУ Андрія Мартина, наразі в Україні близько третини земельних паїв перебувають у "сірій" оренді. Це означає, що орендарі не укладають із власниками паїв офіційних договорів оренди, а користуються їхньою землею на основі особистих домовленостей. Після збору врожаю вони розраховуються із землевласниками або грошима, або у натуральній формі – частиною зібраного врожаю, і власники паїв економлять на податках.

Однак із 1 січня 2023 року для таких громадян все зміниться. Із запровадженням мінімального податкового зобов'язання власнику паю, який офіційно не передано в оренду, доведеться платити в середньому 1,5 тис. грн за гектар до бюджету громади. Таким чином, середньостатистичний пай буде обходитися у близько 6 тис. грн. Тих власників землі та орендодавців, які і зараз справно сплачують податки, нововведення не торкнеться.

Крім того, МНО не потрібно буде платити із земель:

  • що знаходяться на тимчасово окупованій території;
  • перебувають у зоні бойових дій – там, де точилися бої, чи там, де вони зараз тривають;
  • засмічених вибухонебезпечними предметами;
  • на яких зведено фортифікаційні споруди

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...