Власників землі зобов'яжуть сплачувати новий податок з 2023 року: Стало відомо, про які суми йдеться

Власникам землі та орендарям паїв в Україні з 2023 року потрібно буде сплачувати новий податок на землю. Йдеться про мінімальне податкове зобов'язання (МНО). Сума податку в середньому становитиме від 3 до 6 тисяч гривень, передають Патріоти України.

За словами старшого проектного менеджера із земельної реформи Офісу реформ КМУ Андрія Мартина, наразі в Україні близько третини земельних паїв перебувають у "сірій" оренді. Це означає, що орендарі не укладають із власниками паїв офіційних договорів оренди, а користуються їхньою землею на основі особистих домовленостей. Після збору врожаю вони розраховуються із землевласниками або грошима, або у натуральній формі – частиною зібраного врожаю, і власники паїв економлять на податках.

Однак із 1 січня 2023 року для таких громадян все зміниться. Із запровадженням мінімального податкового зобов'язання власнику паю, який офіційно не передано в оренду, доведеться платити в середньому 1,5 тис. грн за гектар до бюджету громади. Таким чином, середньостатистичний пай буде обходитися у близько 6 тис. грн. Тих власників землі та орендодавців, які і зараз справно сплачують податки, нововведення не торкнеться.

Крім того, МНО не потрібно буде платити із земель:

  • що знаходяться на тимчасово окупованій території;
  • перебувають у зоні бойових дій – там, де точилися бої, чи там, де вони зараз тривають;
  • засмічених вибухонебезпечними предметами;
  • на яких зведено фортифікаційні споруди

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...