Воду будуть "підсолювати": Київ відмовляється від хлору

Для реалізації проекту було обране обладнання німецької компанії, що є одним з флагманів по виробництву подібного устаткування.

Електролізна установка для виробництва гіпохлориту. Фото: Київводоканал.

Сьогодні, 17 жовтня, Київводоканал провів прес-захід на артезіанській водопровідній насосній станції «Виноградар-1», де нещодавно було встановлено нове обладнання з виробництва гіпохлориту натрію, передають Патріоти України.

Рідкий хлор, що зазвичай використовувався для знезараження води, небезпечний для персоналу станції і несе відповідні ризики. Тому Київводоканал активізував проекти з переобладнання водопровідних насосних станцій і переходу на очищення води гіпохлоритом натрію замість хлору. Тільки в останні три роки переобладнано було 7 артезіанських водопровідних станцій. Про це повідомляє пресслужба Київводоканалу.

Реконструкція водопровідної насосної станції «Виноградар-1» була завершена у травні цього року, тож 50 тисяч мешканців, які споживають воду від неї, вже мали змогу оцінити переваги нової технології. «Це вода найвищої якості, яка відповідає усім нормативам і стандартам. Крім того, покращилися і її органолептичні властивості: немає запаху і присмаку хлору», - зауважив генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький.

У процесі водопідготовки задіяні найсучасніші технології. Для реалізації проекту було обране обладнання німецької компанії, що є одним з флагманів по виробництву подібного устаткування. Гіпохлорит натрію виробляється зі звичайної солі, яка подається у відповідні резервуари і через процес електролізу розщеплюється на гіпохлорит і водень. Готовий розчин зберігається у спеціальних ємкостях. Якщо електролізна установка вийде з ладу, готового реагенту вистачить ще на 15 діб.

Всі процеси автоматизовані, а втручання персоналу в роботу станції мінімальне. Це гарантує більшу безпеку працівників, а також точність дозування реагенту та економічність його використанні. Водночас у Київводоканалі зазначили, що кінцева якість води, яку отримує споживач, також залежить від стану внутрішньобудинкових мереж, які можуть експлуатуватися десятиріччями і у більшості випадків потребують заміни. Слідкувати за станом труб всередині житлового будинку має керуюча компанія.

На черзі у Київводоканалу ще 4 артезіанські водопровідні насосні станції, які потребують переобладнання. Після їх модернізації артезіанський водопровід остаточно відмовиться від використання рідкого хлору.

Хіти тижня. Краще, на що спромоглася "квітуча наддержава" Путіна: Окупанти осоромилися з запуском вантажних поїздів по Керченському мосту

середа, 8 липень 2020, 0:35

У анексованому Криму окупанти провели церемонію відкриття запуску вантажних поїздів по Керченському мосту. При цьому церемонія була зіпсована плачевним станом складу, який висміяли в мережі, зазначають Патріоти України. Люди написали, що схоже на те, щ...

Скрепи можуть тільки позаздрити: Українські фахівці у США готують до запуску ракету-носій "Антарес"

вівторок, 7 липень 2020, 23:48

У вересні цього року «Антаресом» планують доставити вантажі на Міжнародну космічну станцію на замовлення NASA. Як повідомили у прес-службі Апарату РНБО, у квітні ц.р. група співробітників ДП «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К. Янгеля» і НВП «Ха...