Воду будуть "підсолювати": Київ відмовляється від хлору

Для реалізації проекту було обране обладнання німецької компанії, що є одним з флагманів по виробництву подібного устаткування.

Електролізна установка для виробництва гіпохлориту. Фото: Київводоканал.

Сьогодні, 17 жовтня, Київводоканал провів прес-захід на артезіанській водопровідній насосній станції «Виноградар-1», де нещодавно було встановлено нове обладнання з виробництва гіпохлориту натрію, передають Патріоти України.

Рідкий хлор, що зазвичай використовувався для знезараження води, небезпечний для персоналу станції і несе відповідні ризики. Тому Київводоканал активізував проекти з переобладнання водопровідних насосних станцій і переходу на очищення води гіпохлоритом натрію замість хлору. Тільки в останні три роки переобладнано було 7 артезіанських водопровідних станцій. Про це повідомляє пресслужба Київводоканалу.

Реконструкція водопровідної насосної станції «Виноградар-1» була завершена у травні цього року, тож 50 тисяч мешканців, які споживають воду від неї, вже мали змогу оцінити переваги нової технології. «Це вода найвищої якості, яка відповідає усім нормативам і стандартам. Крім того, покращилися і її органолептичні властивості: немає запаху і присмаку хлору», - зауважив генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький.

У процесі водопідготовки задіяні найсучасніші технології. Для реалізації проекту було обране обладнання німецької компанії, що є одним з флагманів по виробництву подібного устаткування. Гіпохлорит натрію виробляється зі звичайної солі, яка подається у відповідні резервуари і через процес електролізу розщеплюється на гіпохлорит і водень. Готовий розчин зберігається у спеціальних ємкостях. Якщо електролізна установка вийде з ладу, готового реагенту вистачить ще на 15 діб.

Всі процеси автоматизовані, а втручання персоналу в роботу станції мінімальне. Це гарантує більшу безпеку працівників, а також точність дозування реагенту та економічність його використанні. Водночас у Київводоканалі зазначили, що кінцева якість води, яку отримує споживач, також залежить від стану внутрішньобудинкових мереж, які можуть експлуатуватися десятиріччями і у більшості випадків потребують заміни. Слідкувати за станом труб всередині житлового будинку має керуюча компанія.

На черзі у Київводоканалу ще 4 артезіанські водопровідні насосні станції, які потребують переобладнання. Після їх модернізації артезіанський водопровід остаточно відмовиться від використання рідкого хлору.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...