Все одно дешевшим буде: У Коломойського пропонують не відмовлятися від імпорту російських енергоресурсів, обклавши їх соціальним митом

Крило "неолігарха" в монобільшості та союзній групі нардепів всіляко протедії поновленню мораторію на поставки енергоносіїв з держави-агресора

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пропонує запровадити єдине спеціальне мито 4-5% на імпорт всіх енергетичних ресурсів з Росії. Про це йдеться у зверненні голови Комітету Андрія Геруса, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Европейську Правду".

Зокрема, спецмито на рівні 4-5% пропонується запровадити на імпорт дизельного пального, бензину, скрапленого газу, електроенергії, вугілля (марки Г, А, П).

"Кошти, додатково отримані до бюджету, можна буде спрямувати на покращення обороноздатності держави та на проєкти, пов’язані із посиленням енергетичної безпеки України", - йдеться у листі.

Нагадаємо, 31 грудня закінчується дія спецмита у розмірі 4% на трубопровідне дизпальне, 3% для скрапленого газу; 65% на вугілля марки Г походженням з РФ.

Як наголошується, за період 2019-2021 років до бюджету надійшло понад 1,5 млрд грн, які були зібрані як спецмито на скраплений газ та дизпальне з Росії.

Звернення направлено на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, секретаря РНБО Олексія Данілова, міністра економіки Юлії Свириденко, міністра фінансів Сергія Марченка, голови Міненерго Германа Галущенка, керівника НКРЕ Валерія Тарасюка та голови АМКУ Ольги Піщанської.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...