Все одно дешевшим буде: У Коломойського пропонують не відмовлятися від імпорту російських енергоресурсів, обклавши їх соціальним митом

Крило "неолігарха" в монобільшості та союзній групі нардепів всіляко протедії поновленню мораторію на поставки енергоносіїв з держави-агресора

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пропонує запровадити єдине спеціальне мито 4-5% на імпорт всіх енергетичних ресурсів з Росії. Про це йдеться у зверненні голови Комітету Андрія Геруса, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Европейську Правду".

Зокрема, спецмито на рівні 4-5% пропонується запровадити на імпорт дизельного пального, бензину, скрапленого газу, електроенергії, вугілля (марки Г, А, П).

"Кошти, додатково отримані до бюджету, можна буде спрямувати на покращення обороноздатності держави та на проєкти, пов’язані із посиленням енергетичної безпеки України", - йдеться у листі.

Нагадаємо, 31 грудня закінчується дія спецмита у розмірі 4% на трубопровідне дизпальне, 3% для скрапленого газу; 65% на вугілля марки Г походженням з РФ.

Як наголошується, за період 2019-2021 років до бюджету надійшло понад 1,5 млрд грн, які були зібрані як спецмито на скраплений газ та дизпальне з Росії.

Звернення направлено на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, секретаря РНБО Олексія Данілова, міністра економіки Юлії Свириденко, міністра фінансів Сергія Марченка, голови Міненерго Германа Галущенка, керівника НКРЕ Валерія Тарасюка та голови АМКУ Ольги Піщанської.

Хитрий план: Росія може запропонувати США родовища корисних копалин на окупованих землях, - WSJ

субота, 22 лютий 2025, 18:43

В рамках майбутньої мирної угоди Росія може дозволити американським компаніям добувати корисні копалини на окупованих територіях України. Про це пише видання WSJ, передають Патріоти України. На переговорах в Ер-Ріяді була обговорена пропозиція припини...

Кількість українських біженців стрімко зросла: Ось чому не хочуть повертатися

субота, 22 лютий 2025, 18:17

Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...