Всесвітньо визнаний інвестор-мільярдер розповів, чому краще триматися подалі від біткоїна, хто намагається принаймні не втратити

Рей Даліо

Швидке зростання курсу біткоїна з початку цього року не дуже вразило мільярдера Рея Даліо. Він в черговий раз заявив, що біткоїн – погана інвестиція і порівняв криптовалюту з гемблінгом.

Легендарний інвестор Рей Даліо вважає, що криптовалюта не є ні надійним засобом зберігання вартості, ні засобом обміну. Він знову аргументував свою позицію в інтерв'ю The Julia La Roche Show.

На думку Даліо, коливання ціни біткоїна не корелюють з практичними факторами, що робить його неефективною валютою. Він пояснив, що вартість криптовалюти може знизитися з різних причин, наприклад, інсайдери технологічної галузі можуть розпродати її у відповідь на галузеві проблеми.

Далі Далі Даліо заявив, що біткоїн є "дуже, дуже, дуже поганою альтернативою золоту", зазначивши, що центральні банки тримають золото в якості третього за величиною резерву після доларів США і євро.

Даліо також наголосив на постійному ризику того, що біткоїн буде оголошено поза законом або його піддадуть жорсткому регулюванню.

За його словами, центральні банки і держави загалом мало зацікавлені в тому, щоб прийняти головну криптовалюту, що робить її непривабливою альтернативою наявним грошам.

Попри увагу, яку привертає біткоїн, Даліо зазначив, що він не є значним активом, його популярність непропорційна його реальній вартості.

Проте Даліо визнав уразливість нинішньої грошової системи через надмірне друкування грошей центральними банками, зокрема у США, Європі та Японії. Він вважає, що в міру розвитку економіки люди шукатимуть надійні способи збереження багатства, і цифрові валюти можуть зіграти свою роль у цій трансформації.

Не дивлячись на свою критику, Даліо вважає, що криптовалюти можуть і надалі розвиватися, можливо, в майбутньому з'являться нові, більш привабливі та життєздатні монети.

73-річний Рей Даліо, чиї статки оцінюють приблизно в $19,1 млрд, створив компанію з управління активами Bridgewater Associates зі своєї квартири в Нью-Йорку лише за два роки після здобуття ступеня MBA в Гарвардській школі бізнесу.

Українські військові можуть отримати шість видів доплат - розʼяснення Міноборони

вівторок, 7 травень 2024, 9:47

Для українських військовослужбовців передбачено шість видів додаткової винагороди. Сума виплат залежить від того, які завдання виконує військовий, яку посаду він обіймає та де саме він перебуває. Ці додаткові виплати є щомісячними і обчислюються пропор...

В українців почнуть забирати землю: Що потрібно оформити і які нюанси варто знати

вівторок, 7 травень 2024, 8:50

В Україні землю, на яку не оформлено право власності (невитребувана земельна частка), почнуть віддавати місцевим громадам. Початися цей процес має 1 січня 2025 року. Таким чином, українці або їхні спадкоємці, які не отримали відповідних документів, вв...