Введення кіловат-годин у платіжках за газ відтермінували: Що це означає

В Україні планували, що з травня 2022 року обчислення обсягів спожитого газу для споживачів вестимуть не у кубометрах, а у кіловат-годинах, проте через воєнний стан нововведення відклали до закінчення його дії, передають Патріоти України.

«На цей час облік та комерційні розрахунки в господарських відносинах під час приймання-передачі до/з газотранспортної або газорозподільної системи, купівлі-продажу, постачання, споживання природного газу та надання послуг з транспортування здійснюватимуться за обсягом природного газу в одиницях об’єму (тис. м куб.)», — повідомили в НАК «Нафтогаз України».

В компанії нагадали, що до воєнного стану опалювальний сезон 2021−2022 років мав бути останнім, коли українські домогосподарства сплачували за газ за метричними показниками. Відповідний закон щодо переходу на європейську систему обліку ухвалили восени минулого року.

Після впровадження нової системи обліку, як стверджують у НАК, буде автоматично враховуватися якість газу, а клієнт платитиме за енергію від газу, а не за його обсяг.

«Оператор ГРМ відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в обсяг спожитої енергії. Перерахунок здійснюватиметься за формулою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Ці дані оператор ГРМ вноситиме до особистого кабінету споживача, показуватиме у квитанції та/або передаватиме на платформу Оператора ГТС», — пояснили у «Нафтогазі».

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...

В Україні стартують виплати 5000 грн: Ось хто зможе отримати кошти вже у липні

четвер, 25 червень 2026, 22:12

В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...