Уряд Польщі ухвалив проєкт змін до закону про допомогу українським біженцям, зокрема прив’язування соціальних виплат до навчання українських дітей у польських школах. Цей законопроєкт також передбачає законність перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR до 30 вересня 2025 року, та скасування одноразової соціальної допомоги, передають Патріоти України.
Про це повідомило польське видання Money. "Ми змінюємо систему і робимо її більш прозорою. Ми підтримуватимемо громадян України, що змушені були втікати від війни до Польщі, але очікуємо чітких і зрозумілих правил, які є в новому законі, котрий ми сьогодні ухвалили", – прокоментував рішення уряду віцепрем'єр і міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.
Уряд Польщі у вівторок, 30 квітня, ухвалив важливе рішення щодо покращення умов перебування та інтеграції українських громадян у польське суспільство. Одним із ключових аспектів цього проєкту є створення механізму, за яким виплати допомоги українським громадянам будуть прив’язані до факту навчання їхніх дітей у школах Польщі.
Законопроєкт також передбачає, що перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року, а виплати одноразової соціальної допомоги у розмірі 300 злотих (2931 грн) і грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування українцям, скасують.
Представники уряду зазначають, що ця ініціатива є проявом соціальної відповідальності Польщі та спрямована на створення сприятливих умов для перебування української громади в країні. Законопроєкт уряду ще потребує затвердження в обох палатах парламенту Польщі та підпису президента. Він планує набрати чинності з 1 липня поточного року.
2000 гривень — щомісячна соціальна допомога пенсіонерам, які звільнились на пенсію до березня 2018 року. Її призначили як компенсацію через те,що у 2018 році постановою Кабміну № 103 не було передбачено включення додаткових видів грошового забезпечення...
Ціни на картоплю в Україні зросли через обмежену пропозицію, сезонне погіршення якості та зростання виробничих витрат. Суттєве здешевлення можливе лише з появою молодої картоплі на початку червня – за умови сприятливих погодних умов. Нині роздрібні цін...