Виплати військовим після демобілізації: Які компенсації та пільги можна отримати і що треба знати

Українські військові після звільнення зі служби мають право на державні виплати та пільги. Юристи розповіли, який соціальний захист поширюється на військовослужбовців після демобілізації, передають Патріоти України.

Кожен військовослужбовець, звільняючись зі служби, має право на низку виплат:

  • одноразову грошову допомогу;
  • грошову компенсацію вартості за неотримане майно;
  • грошову компенсацію за невикористану відпустку;
  • грошову допомогу на оздоровлення;
  • матеріальну допомогу у вирішенні соціально-побутових питань.

Одноразова грошова допомога військовим

Одноразова допомога військовим після звільнення складається з 50% місячного грошового забезпечення за кожний рік служби.

Цю виплату отримують усі військовослужбовці, окрім строковиків, які звільняються зі служби за станом здоров'я. Також одноразова допомога виплачується військовим за наявності вислуги 10 календарних років та більше, якщо вони звільняються:

  • за віком;
  • у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
    закінченням терміну договору;
  • у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі;
  • через систематичне невиконання умов контракту командуванням;
  • у зв'язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцям-жінкою, яка має дитину віком до 18 років.

Офіцери, які проходять кадрову військову службу та звільняються за власним бажанням, а також інші військовослужбовці (крім строковиків), які звільняються зі служби за сімейними обставинами або з інших поважних причин, можуть отримати виплату у розмірі 25% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, за наявності вислуги 10 календарних років та більше.

Грошова компенсація вартості за неотримане речове майно

Грошова компенсація вартості за неотримане речове майно виплачується всім звільненим зі служби військовослужбовцям, окрім строковиків та курсантів.

Для отримання компенсації необхідно отримати довідку про вартість неотриманого речового майна за формою, затвердженою Постановою Кабміну № 178 від 16 березня 2016 року.

Після цього демобілізованому військовому слід написати рапорт про компенсацію за неотримане речове майно, до якого додати оригінал довідки про його вартість. Підставою для виплати є наказ командира частини, що видається за результатами розгляду рапорту та в якому вказується розмір грошової компенсації. Наказ є основою виплати коштів.

Військовослужбовці також мають право на отримання компенсації за невикористовувану відпустку, на оздоровлення, допомогу для вирішення соціально-побутових питань тощо. Будь-який вид допомоги виплачується на підставі наказу командира військової частини, в якій служив демобілізований

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...