З архіву ПУ. Контракт сторіччя для "Південмашу": Дніпровський промисловий гігант взявся виготовити 5 000 електробусів вартістю у 23 000 000 000 грн

Замовником виступила відома південнокорейська корпорація. Якщо сторони остаточно вдарять по руках, термін виконання замовленні складе 2- 3 роки.
Автобуси "Південмаша", які завод поставляв в українські міста в 2015-му році
Державне космічне агентство, Південмаш і південнокорейська компанія Caris підписали Меморандум щодо виробництва 5 тисяч електробусів на 23 млрд гривень, повідомляють Патріоти України 9 липня 2020 року з посиланням на пресслужбу "Південмаш".

Терміни виробництва електробусів і станцій визначені до 2023 року, у рамках угоди "Південмаш" також виготовить 7,8 тисяч зарядних станцій.

Багатопрофільна група Caris вже веде проєкти з розвитку дорожньої інфраструктури в Україні.

"Ми дуже раді продовженню співпраці з Україною. Меморандум формалізує наміри щодо розширення колаборації з українськими державними підприємствами в секторі великого машинобудування", – каже Ю Чхоль, голова правління Caris.

Сторони ухвалили програму спільних дій щодо локалізації виробництва електробусів і зарядних станцій, обміну ліцензійними угодами і технологіями, запланували спільну участь у виставках, обговорили можливості і потенціал експорту електробусів у Європу.

"Південмаш" довгий час був недостатньо завантажений і знаходився у тяжкому економічному стані, але зміг повністю зберегти працездатність і ефективність машинобудівного підприємства.

Співпраця c Caris дозволить не тільки фінансово оздоровити підприємство, а й зберегти науково-технічний потенціал, відродити громадянське велике машинобудування, яке багато років залишалося одним з ключових напрямків діяльності заводу", – говорить генеральний директор "Південмашу" Сергій Войт.

Довідка. Південнокорейська корпорація Caris має підприємства, розташовані у багатьох країнах світу, будівельні, логістичні компанії, виробництво інноваційних матеріалів і компонентів для дорожнього будівництва і безпеки руху, а також R&D центр, який володіє запатентованими інноваційними технологіями виробництва полімерних і надтвердих матеріалів, що застосовуються в теплоенергетиці, промисловій електроніці і машинобудуванні.

Не просто сміття: Ось скільки можна заробити на макулатурі в Україні в 2025 році

неділя, 20 липень 2025, 6:00

У розпал широкомасштабного російського вторгнення в Україну волонтери вигадували різноманітні способи збирання грошей на потреби ЗСУ. Наприклад, оголошували збір російських книжок, відправляли їх на переробку, а за виручені кошти купували необхідні вій...

Нам збитки, їм прибутки: Агропереробники Польщі вимагають від свого уряду розблокувати імпорт української сировини, аби заробити після запровадження обмежень для наших переробників

субота, 19 липень 2025, 18:42

Однак тепер отримати конкурентну перевагу над українськими олійниками буде не так легка, через нові мита від Києва на стровину. Польські виробники олії вимагають розблокування імпорту ріпаку з України. Вони оцінюють, що дефіцит сировини в сезоні 2025/2...