Заборгували вже мільярди гривень: Українці масово беруть "кредити до зарплати"

Українці за 2023 рік оформили 8,2 млн мікрокредитів ("швидкі кредити", "гроші до зарплати") на загальну суму 49,62 млрд грн. Це в 1,5 рази більше, ніж роком раніше. Ба більше, зростають і борги за позиками "до зарплати" – їхня сума становить уже 9,3 млрд грн, передають Патріоти України.

Щомісяця українці беруть по 700 тисяч мікрокредитів. Про це свідчать розрахунки "Опендатабот".

"Суми і кількість мікропозик стабільно зростають, проте все ще менше показників напередодні повномасштабного вторгнення", – зазначають аналітики. Так, середня сума мікрокредиту становила 4926 грн. Це на 7% більше, ніж 2021 року.

Водночас заборгованість українців за мікрокредитами за рік зросла на 16% і досягла 9,3 млрд грн. І головна проблема полягає в тому, що борги зростали майже постійно.

Так, якщо протягом 2022 року заборгованість зменшувалась щоквартально та досягла найменшого показника – 8,03 млрд грн станом на 1 січня 2023 року, то протягом трьох кварталів 2023 року вона зростала щоквартально. Лише наприкінці року сума заборгованості зменшилась на 144 млн грн.

Головна проблема "швидких кредитів" позичок – величезні кредитні ставки. Вони сягають сотень тисяч відсотків на рік. Зрозуміло, що гроші дають у кредит не на рік, а на період до одного місяця. Але річний процент ризикує заплатити той, хто не зміг повернути кредит вчасно.

Компанії пропонують акції для першої позики, проте така пропозиція – спроба залучити клієнта до мікрокредитування. Наприклад, одна із компаній на своєму сайті обіцяє за кредит на 15 тис. грн на місяць взяти як відсоток лише 45 грн. Однак на сайтах кредиторів вказані справжні умови договору. Відповідно до них, реальна річна процентна ставка може досягати 105 015% річних. Тобто практично будь-який клієнт, який вчасно не поверне кредит, опиниться у борговій ямі.

Протистояння наростає: КНР вводить санкції проти ще трьох оборонних концернів США

понеділок, 20 травень 2024, 10:30

Китай на тлі інавгурації нового президента Тайваню Лая Цінде ввів санкції щодо ще трьох американських оборонних концернів. До списку "ненадійних підприємств" включено оборонні та космічні підрозділи компаній Boeing, а також General Atomics Aeronautical...

Пенсіонери в Україні можуть отримати доплату від ООН: Стало відомо, хто та які суми

понеділок, 20 травень 2024, 9:14

Частина українських пенсіонерів з інвалідністю може отримати автоматичні доплати до пенсій завдяки програмі Всесвітньої продовольчої програми ООН, якщо їхні пенсії не перевищують 3250 гривень і вони проживають на підконтрольній Україні території. Допла...