Ціни на каву зросли до найвищого за 10 років рівня і можуть продовжити йти вгору протягом 2022 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на CNBC.
Грудневі ф’ючерси на каву 29 листопада на торгах сягнули 2,45 долара за фунт (1,06 дол/кг). Згодом котирування дещо впали, проте залишаються на найвищих рівнях з 2011 року, коли ціни перетнули 3 долара за фунт.
Міжнародна асоціація кави також назвала еталонну ціну зерна у 2,07 долара за фунт, що на 85% більше, ніж торік.
Зумовила таке зростання передусім аномально холодна погода та заморозки у Бразилії. Крім того, що морози уразили окремі плантації, країна пройшла цьогоріч і через посуху, що спричинило нестабільність у врожаї на 2022 рік.
Аналітики вважають, що такі несприятливі погодні явища вплинуть на врожай і після цього року: у 2022 році, можливо, навіть у 2023 році. Крім того, зазначається, що виробництву кави потрібно близько двох років, аби відреагувати на зміну ціни.
Крім погодних умов, світові проблеми у логістиці дісталися і до цін на каву, адже виробники та обсмажувальники зерен є переважно компаніями з різних країн.
Ринкова невизначеність також пов’язана з країнами-експортерами. Йдеться про Ефіопію, яка перебуває на межі громадянської війни, а також В’єтнам, де зростає захворюваність на коронавірус, що може нашкодити виробництву.
Бразилія та В’єтнам є одними з основних країн-експортерів кави у світі.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...