Українці зможуть розпочати накопичувальну пенсію щонайменше через рік, бо потрібен час для створення інфраструктури для збору й адміністрування платежів. Про це сказала міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.
"Накопичувальна пенсія потрібна. У нас збільшується кількість пенсіонерів, і вже відчутно, що люди хотіли б мати свої рахунки і самі більш оперувати вкладами, які вони вносять", - сказала вона. Міністр зазначила, що спочатку потрібно зробити відповідну інфраструктуру для такої реформи.
"Для того, щоб повноцінно запустити накопичувальну пенсію, нам потрібно створити державний накопичувальний банк, бо бачимо, що люди в більшості довіряють державним банкам. Хоча надалі зайдуть і приватні структури, і недержавні пенсійні банки. У людей буде вибір, куди вкладати і як інвестувати свої кошти", - пояснила вона.
При цьому, за її словами, потрібно побудувати і цифрові системи збору, і адміністрування, щоб це було дешевше і швидше для кожної людини. "Для цього потрібен час, як мінімум рік, щоб повноцінно це запустити", - повідомила міністр.
Отже, за словами Жолнович, ухвалення закону про накопичувальну пенсію і його старт не означає, що зразу почнуть збирати кошти. Спочатку потрібно зробити підготовчі дії. Згідно із законом, середній внесок, який би зберігав видатки і кошти в їх еквіваленті – щонайменше 7-10% їх сплати. Але поки обов’язковий внесок від роботодавця має становити 3%, решту має вкладати сам працівник.
З 1 квітня в Україні ФОПи (фізичні особи-підприємці) більше не зможуть отримувати післяплату готівкою через "Нову пошту" – усі розрахунки будуть лише безготівковими. Для підприємців це означає необхідність мати офіційний банківський рахунок і дотримува...
. У п'ятницю, 4 квітня, на біржових торгах фьючерси на нафту впали до мінімуму за останні 4 роки, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. . Ринок нафти відреагував черговим обвалом на рішення Китаю різко підвищити тарифи на американські то...