В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будівельників, що будуть вкрай потрібні під час відновлення країни, передають Патріоти України.
Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку Дмитро Завгородній в етері одного з телеканалів. В умовах воєнної економіки Україна зазнає структурних змін на ринку праці.
Найбільше зростають заробітні плати у галузях, які стали ключовими для забезпечення обороноздатності країни – передусім у переробній промисловості, яка є частиною оборонно-промислового комплексу. Найдинамічніше зростають зарплати у таких секторах:
Усі ці галузі активно розвиваються завдяки інвестиціям держави та замовленням для Збройних сил України. Компанії, що виготовляють деталі, обладнання, дрони, броню чи будматеріали, шукають фахівців буквально щодня.
За словами Завгороднього, дефіцит кадрів спостерігається вже зараз, і він лише зростатиме в міру відбудови країни. Серед найбільш затребуваних професій:
Багато з цих спеціальностей можна здобути у закладах професійної освіти, де вже також спостерігається підвищений інтерес до таких напрямків. За словами Завгороднього, оборонна промисловість – це не лише про фронт, а й про сотні тисяч робочих місць у тилу.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...