Мінімальну зарплату українцям у 2022-му збільшать лише з жовтня. Фактично на 10 місяців її розмір заморозили. Ба більше, зростання становитиме всього 200 грн (близько 3%, до 6700 грн). І це при тому, що ціни за найскромнішими прогнозами зростуть на 6%, зазначають Патріоти України.
Це випливає з ухваленого 2 грудня бюджету України на 2022 рік. Фактично Кабінет міністрів, розповідаючи про підвищення зарплати наступного року, прирік українців на зниження рівня доходів. Мінімалку в Україні отримують насамперед бюджетники, а також незахищені працівники в невеликих містах та селах. Їхня купівельна спроможність наступного року значно впаде.
Варто також зазначити, що й досягнення у вигляді середньої зарплати понад 500 доларів (еквівалент 14 тис. грн), яке озвучував першого грудня президент Володимир Зеленський, є сумнівним. За даними Держстату, середній дохід на одну особу в Україні становить у другому кварталі 2021-го лише 6,3 тис. грн. Водночас 30% населення живе на менш ніж 4 тис. грн на місяць.
До чого призведе замарожування мінімалки?
Зазначимо, раніше OBOZREVATEL питав у прем'єра, чому передбачили таке незначне зростання мінімалки. Він відповів: "Це пряме вливання грошей в економіку. Тому що мінімальна заробітна плата – це бюджетники... Це також навантаження на бізнес, який сплачує прозоро виплати. Тут важливо вибрати дуже вдалий момент для такого збільшення, щоб воно дало результат". Але в результаті мінімалку просто заморозили.
Мінімальна пенсія збільшиться лише на 159 грн. У липні її підвищать із 1934 до 2027 грн, а в грудні ще до 2093 грн. Як зазначають у Головному науково-експортному управлінні Верховної Ради, "розміри прожиткового мінімуму суттєво відрізняються від його реальних показників – величини достатньої для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження її здоров'я".
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...