Туреччина готова до співпраці з Туркменістаном для розблокування постачання туркменського газу до Європи. Про це президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, звертаючись до учасників тристороннього саміту Туреччина-Туркменістан-Азербайджан, повідомляє інформагентство Anadolu.
"Необхідно вже розпочати роботу з постачання туркменського газу на західні ринки", – сказав Ердоган.
Він додав, що Туреччина також готова до співпраці з Туркменістаном та Азербайджаном у розробці нафтогазового родовища "Достлуг" у Каспійському морі.
Крім того, Анкара готова обговорювати з Туркменістаном та Азербайджаном тему імпорту електроенергії до Туреччини.
Раніше Bloomberg із посиланням на турецьких чиновників повідомляв, що Ердоган 14 грудня обговорить з президентами Туркменістану та Азербайджану можливість експорту туркменського газу через територію Туреччини до Європи. За даними агентства, ідея полягає у тому, щоб транспортувати газ із Туркменістану через Каспійське море танкерами до Азербайджану, а звідти Південним газовим коридором до Туреччини та Європи.
Раніше вже велися дискусії щодо альтернативних маршрутів поставок туркменського газу в обхід Росії, але безуспішно. Азербайджан уже експортує газ до Європи, тоді як величезні ресурси Туркменістану в основному залишаються невикористаними. Відповідно до даних статистичного огляду BP, третина газу, який зараз видобувається в Туркменістані, експортується до Китаю. Решта йде на внутрішні потреби або до Росії.
Доведені запаси туркменського газу становлять 13,6 трлн кубометрів на кінець 2020 року. Це приблизно третина від російських запасів.
Зазначимо, що до 2006 року газ із Туркменістану імпортувала Україна, однак маршрут його постачання повністю залежав від Росії.
Президент США Дональд Трамп заявив, що волів би не вводити мита проти Китаю. Однак така можливість зберігається, передають Патріоти України з посиланням на інтерв'ю Трампа Fox News. "У нас є одна дуже велика влада над Китаєм, і це тарифи, і вони не хо...
Українці скаржаться, що отримують платіжки з неправильними показниками спожитого газу, через що їм приходять збільшені рахунки. Аби цього не сталося, потрібно щомісяця передавати актуальні показники з газового лічильника операторам газорозподільної мер...